Dzięki Wam Ignaś zaczyna chodzić!

Dzięki Wam Ignaś zaczyna chodzić!

Zakończył się trzymiesięczny okres rehabilitacji w Warszawie po zabiegu rekonstrukcji nóg Ignacego Kozicy z Leśnej. Operacja i rehabilitacja mogły zostać przeprowadzone, dzięki mobilizacji mieszkańców Leśnej, Wachowa i szeroko pojętych okolic.

img-20211010-wa0007Przypominamy, zbiórka na operację nóg dziewięcioletniego Ignacego Kozicy rozpoczęła się w październiku 2020 roku. Trzeba było zebrać 340 tysięcy złotych, aby pomóc chłopcu w samodzielnym chodzeniu. Do tej pory Ignaś poruszał się jedynie na wózku inwalidzkim. Zbiórka trwała kilka miesięcy, a akcję zbierania pieniędzy pomógł zakończyć świetnie zorganizowany Piknik dla Ignasia w Starym Oleśnie. Ignacy 4 lipca przeszedł operację w Warszawie pod nadzorem lekarzy z Paley European Institute, a następnie przez trzy miesiące mieszkał i przechodził intensywną, trzymiesięczną rehabilitację w stolicy.

Obecnie dziewięciolatek jest już w domu i nadal przechodzi rehabilitację na miejscu. Dzięki dobrze wykonanej pracy, postępy są widoczne.

– Małymi kroczkami, po intensywnej rehabilitacji, jest coraz lepiej. Nóżki są prostsze, ładnie układają się do chodu, ale są jeszcze obolałe i cały trzeba je wzmacniać. Pracujemy obecnie już z rehabilitantkami na miejscu i jesteśmy dobrej myśli. Ingaś powoli, na krótkie dystanse zaczyna chodzić z pomocą balkonika – mówi Katarzyna Kozica, mama Ignasia.

Postępy podczas rehabilitacji najlepiej zobaczyć na filmach.


Nie byłoby próby spełniania marzeń, gdyby nie ofiarność ludzi dobrej woli.

– Jeszcze raz bardzo dziękujemy za każde okazane wsparcie – mówią rodzice Ignasia.

Damian Pietruska


Tutaj przypominamy historię Ignasia Kozicy:

Ludzie przekazali pozytywną energię! Piknik Ignasia domknął zbiórkę

Podziel się