Pompy ciepła na Śląsku – jak wybrać odpowiedniego wykonawcę?

Pompy ciepła na Śląsku – jak wybrać odpowiedniego wykonawcę?

Śląsk jest miejscem, które przez lata kojarzyło się wyłącznie z ogrzewaniem węglowym i zanieczyszczonym powietrzem. Dziś podejście mieszkańców do nowoczesnego sposobu zapewniania sobie ciepła diametralnie się zmienia i stawiają oni na innowacyjne rozwiązania, takie jak pompy ciepła. Na Śląsku te pojawiają się coraz częściej. W jaki sposób warto wybrać wykonawcę takiej pompy?

Zanim wskażemy jak znaleźć firmę, która najlepiej przygotuje pompę ciepła, wytłumaczymy na czym polega praca tego urządzenia.

Czym są pompy ciepła?

W otoczeniu każdego domu jest mnóstwo niewykorzystanej energii cieplnej, która bezpowrotnie się ulatnia. Standardowe piece generują określoną ilość ciepła do ogrzania pomieszczeń, jednak jego nadmiar nie jest w żadnym stopniu spożytkowany. To strata pieniędzy i niekorzystny wpływ na środowisko ze względu na generowanie niewykorzystanego potencjału.

W przypadku pompy ciepła (na Śląsku i w innych miejscach w Polsce) jest inaczej. Urządzenie to samo w sobie nie produkuje samodzielnie energii jak w przypadku tradycyjnych pieców czy nawet instalacji fotowoltaicznej. Zadaniem takiego sprzętu jest wyciągnięcie, przerobienie i dystrybucja ciepła na dom, którego źródłem są powietrze, grunt czy wody podziemne. Pompa wykorzystuje energię cieplną ze środowiska naturalnego, aby skutecznie przekazać ją na określone pomieszczenia.

Jakie są zalety pompy? To ogromna oszczędność, bo po instalacji sprzętu jedynym kosztem jej utrzymania są ewentualne zmiany eksploatacyjne. W żadnym wypadku nie musisz np. wydawać pieniędzy na opał. Pompa ciepła to także urządzenie bardzo ekologiczne, bo nie emituje spalin czy innych, szkodliwych substancji.

pompa-ciepla-sterowniki

W jaki sposób znaleźć odpowiedniego wykonawcę pompy ciepła?

Pompa ciepła na Śląsku powinna być efektywna. To dość chłodny region, który jest jednak pełen energii cieplnej np. z gruntów. W ten sposób szukając odpowiedniego wykonawcy pompy, powinieneś postawić na przedsiębiorstwo, które ma ogromne doświadczenie w takich instalacjach i oferuje własne rozwiązania – zarówno dla klientów indywidualnych, jak i prywatnych. Sprawdź także czy producent daje Ci gwarancję swojego urządzenia, obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną oraz pełen serwis i dostęp do elementów zamiennych.

Dlaczego powinieneś postawić na sprawdzoną firmę? Pompy muszą być nie tylko wysokiej klasy, ale ważne jest także miejsce instalacji sprzętu. Urządzenie ma bowiem mieć najlepsze warunki do wyciągania ciepła i wychwytywania go np. z podziemnych wód. To doświadczona firma wskaże Ci w jakim miejscu najlepiej zainstalować pompę.

W ten sposób w Twoim domu pojawi się zaawansowane urządzenie grzewcze, którego jakość i kulturę pracy docenisz już po pierwszym sezonie. Pamiętaj, że pompa jest tylko pozornie drogim wydatkiem, bo zwraca się już po kilku latach od zamontowania, a poprawiona jakość powietrza to czynnik, który zauważysz praktycznie od razu.

Profesjonalny montaż pomp ciepła – Kliwent

Podziel się