• Home »
  • Sport »
  • Złoty Piast Gorzów Śląski! Mistrzostwa Powiatu Oleskiego LZS

Złoty Piast Gorzów Śląski! Mistrzostwa Powiatu Oleskiego LZS

Złoty Piast Gorzów Śląski! Mistrzostwa Powiatu Oleskiego LZS

Dwanaście zespołów, dwie hale, dwa miasta, kilkanaście godzin piłkarskich emocji i tylko jeden mistrz. Tegorocznym Mistrzem Powiatu Oleskiego LZS w halowej piłce nożnej został Piast Gorzów Śląski.

Sławomir Kałwak, kapitan Piasta, wybrany również najlepszym zawodnikiem turnieju, podkreślał, że jego drużyna potrafi grać w hali, a z drugiej strony, zwycięstwem przełamali pewną klątwę.

– Pogoda nie sprzyja, więc trenujemy w hali, dodatkowo, kilku nas grało wcześniej w II lidze futsalu, więc piłka halowa nie jest nam obca – mówi Sławomir Kałwak. – Jesteśmy jednak zaskoczeni zwycięstwem, bo do tej pory ten turniej nam nie sprzyjał. Jeśli dobrze pamiętam, w finale nie byliśmy nigdy, kończyliśmy zwykle na trzecim miejscu albo odpadaliśmy we wcześniejszych fazach. Dlatego cieszy, że w końcu możemy umieścić ten puchar w gablocie!

W finale, w którym Piast zmierzył się z LZS-em Ligota Oleska, obie drużyny przede wszystkim nie chciały stracić bramki, bo stawka była już najwyższa. Jedyny gol padł po stałym fragmencie gry. Dokładnie w tej sytuacji. Jak widać, piłka nie powinna przejść przez dobrze ustawiony mur, a jednak zatrzepotała w siatce.

dsc07890

Oto ostatnie 3 minuty finału, już przy stanie 1-0 dla Piasta:

Z drugiego miejsca zadowolony był trener zespołu z Ligoty Oleskiej.

– Obecnie ciężko pracujemy podczas przygotowań do sezonu, a wyniki, które osiągnęliśmy na mistrzostwach pokazują, że w turniej włożyliśmy więcej serca niż umiejętności, bo po treningach, po których są zakwasy, mięśnie są zmęczone, potrafiliśmy wydusić z siebie jeszcze więcej. Pod tym względem jestem pod wrażeniem, dlatego, dla mnie, moi zawodnicy są zwycięzcami – ocenia Tomasz Jasiński, trener LZS-u Ligota Oleska. – W tym turnieju nie zagrali wszyscy nasi najlepsi zawodnicy, bo byłem konsekwentny i postanowiłem, że zagrają ci, którzy zaliczyli ostatnio najwięcej treningów. Dla nas to był w tym roku pierwszy kontakt z piłką, dlatego jestem niezwykle zadowolony z ich występu.

Ostatnie miejsce na podium zajął LKS Budowlani Strojec, który pokonał w meczu o 3 miejsce Stobrawę Wachowice, w jednym z lepszych meczów turnieju, zakończony wynikiem 3-2.

Świetnie zorganizowany turniej odbywał się w niedzielę 6 lutego w dwóch halach: w Gorzowie Śląskim (faza grupowa) i w Praszce (faza grupowa i finałowa). I choć piłka halowa, zdecydowanie różni się od trawiastej, umiejętności piłkarskie miały znaczenie. Cała pierwsza trójka to przedstawiciele A klasy, a miejsca od 4-9 to reprezentanci B klasy.

Oto klasyfikacja końcowa:

1. LMKS Piast Gorzów Śląski

2. LZS Ligota Oleska

3. LKS Budowlani Strojec

4. LZS Stobrawa Wachowice

5. LZS Radawie, LZS Radłów, LZS Żytniów, LZS Uszyce

9. LZS Bodzanowice, LZS Bugaj Nowy, LKS Wilki Tadar Gana, LZS Kościeliska

Królem strzelców z pięcioma bramkami został Kamil Więdłocha (LKS Budowlani Strojec), najlepszym bramkarzem Jakub Gruca (LZS Ligota Oleska), a najlepszym piłkarzem Sławomir Kałwak (Piast Gorzów Śląski).

Zwycięzca, Piast Gorzów Śląski grał w składzie: Kacper Adamczyk, Sławomir Kałwak, Kamil Trocha, Bartosz Kaletka, Martin Rataj, Dawid Łątka, Seweryn Żółtaszek.

Wicemistrz, LZS Ligota Oleska grał w składzie: Jakub Gruca, Łukasz Rozik, Karol Wengel, Rafał Gajdecka, Denis Tracz, Marcin Jurczyk, Kamil Ostrzecha, Daniel Ostrzecha, Dawid Rogowski, Damian Wieczorek. Trener Tomasz Jasiński.

Damian Pietruska

Podziel się