• Home »
  • Galeria »
  • Koncert “Dla Ciebie Mamo…” – Siła, która płynie prosto z serca

Koncert “Dla Ciebie Mamo…” – Siła, która płynie prosto z serca

Koncert “Dla Ciebie Mamo…” – Siła, która płynie prosto z serca

“Dla Ciebie Mamo…” nie zamyka się w ramach zwykłego koncertu. To wydarzenie z wieloma aspektami – zdrowotnymi, profilaktycznymi, pielęgnacyjnymi i oczywiście rozrywkowymi.

– Chodzi o to, żeby mamy zadbały o siebie zarówno o ciało, jak i o ducha – mówi Karina Duch, organizatorka wydarzenia.

Karina Duch to człowiek orkiestra tego wydarzenia. Pomysłodawczyni, organizatorka, konferansjerka, a w międzyczasie na scenie poprowadzi przez meandry muzyki Chór OlenSis.

dcm0198– Ten koncert to mój żywioł! Staram się przekazać, to co mam w głowie i sercu – mówi Karina Duch. – Zawsze tlił mi się w głowie, zawsze chciałam zorganizować koncert dla mam, pokazać, że o nich pamiętamy. Żeby mamy mogły się zrelaksować i zadbać o siebie. Być mamą to coś pięknego, to ciężka harówa całe życie, ale mimo to wstajemy rano z uśmiechem i z uśmiechem kładziemy się spać. Wystarczy, że dziecko przychodzi z kwiatuszkiem i powie “mamo, kocham Cię!” i zapominamy o całym trudzie.

Oprócz występów na scenie, Miejski Dom Kultury w Oleśnie, w sobotę 28 maja pełny był stoisk, z których mogły korzystać wszystkie panie.

dcm0171– Staramy się zrobić coś dla ciała i ducha. Dla ducha, oczywiście muzyka, a dla ciała zabiegi profilaktyczne i pielęgnacyjne. Z każdą edycją staram się urozmaicać proponowane usługi, ale niezmienne jest, że są z nami pielęgniarki, które badają poziom cukru, ciśnienia krwi, pokazują fantomy do nauki badania piersi. Dzięki tej akcji do Olesna przyjeżdża również mammobus. Namawiamy do tego, żeby mamy się badały. Jeśli chociaż jedna kobieta przebada się i dzięki temu łatwiej poradzi sobie z chorobą, to już wiem, że warto wkładać w tę organizację cały trud. Oprócz tego proponujemy stanowiska pielęgnacyjne, które pokazują, jak dbać o skórę, włosy czy paznokcie. To, co my kobiety, kochamy, a nie zawsze mamy na to czas i nie zawsze wiemy jak to zrobić.

Tym razem na scenie wystąpili: Miejski Chór OlenSis, przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 4 w Oleśnie, uczniowie szkoły “Planeta Muzyki i Zabawy”, a popis na skrzypcach dał Michał Jędryszek.

dcm0191– Mamy cały przekrój stylów muzycznych. Co roku też staramy się zapraszać kogoś nowego. Trzeba też nadmienić, że to koncert charytatywny, za występ artyści nie dostają ani złotówki. Cały czas mam sporo nowych pomysłów. Czy mam jeszcze siły na organizację kolejnych koncertów? Tak, czasami jestem zmęczona przygotowaniami, a jest ich sporo, nad organizacją zaczynam pracować od grudnia, ale na końcu jest ogromna satysfakcja. Ta siła płynie prosto z mojego serca – kończy Karina Duch.

Zapraszamy do oglądania fantastycznych zdjęć Anety Domańskiej, oddających klimat wyjątkowego koncertu dla mam.

Damian Pietruska

Podziel się