Pijany kierowca uderzył w betonowy przepust w okolicy Wichrowa

Pijany kierowca uderzył w betonowy przepust w okolicy Wichrowa

Policjanci z Olesna wyjaśniają okoliczności sobotniego wypadku drogowego w okolicy Wichrowa. 40-letni kierowca fiata stilo zjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust wodny. Okazało się, że miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, którym cieszył się niespełna trzy lata. Oprócz tego grozi mu wysoka grzywna i nawet dwa lata więzienia.

W sobotę 17 września około godz. 9.20 policjanci z Olesna zostali zaalarmowani o wypadku drogowym na trasie Wichrów-Starokrzepice, na granicy województw opolskiego i śląskiego.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący fiatem stilo 40-latek z powiatu kłobuckiego, na prostym odcinku drogi, z nieustalonej przyczyny zjechał do rowu i po kilkunastu metrach jazdy uderzył w betonowy przepust wodny. Badanie alkosensorem pokazało, że kierowca fiata miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Mundurowym próbował wytłumaczyć, że wracał z grzybobrania. Z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

40-latek stracił już prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, oprócz wysokiej grzywny grożą mu 2 lata więzienia.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się