Oficjalne otwarcie kluczowej drogi w centrum Dobrodzienia

Oficjalne otwarcie kluczowej drogi w centrum Dobrodzienia

W piątek 18 listopada oficjalnie otwarta została ul. Ks. Gładysza w Dobrodzieniu po gruntownym remoncie. 

Inwestycja obejmowała budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej oraz budowę sieci wodociągowej i kanalizacji deszczowej grawitacyjnej z wykonaniem oświetlenia ulicznego, przebudowę kolidującej sieci telekomunikacyjnej, budowę telekomunikacyjnego kanału kablowego oraz przebudowę drogi wraz z chodnikami.

dsc06645– To dobry dzień w Dobrodzieniu. Otwieramy niewielki odcinek drogi, ale za to niezwykle kluczowy dla miasta, bowiem łączy rynek z kościołem, cmentarzem oraz mocnym na tej ulicy lokalnym biznesem – mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

Mieszkańcy długo wyczekiwali zakończenia remontu ważnej drogi w mieście.

– Długo wyczekiwania inwestycja. Kilka lat temu złożony był projekt na remont czterech ulic – Edyty Stein, Chłopskiej i Moniuszki i ostatnia ulica Księdza Gładysza. To był jeden projekt, który został rozbity na trzy części, realizowany do siedmiu-ośmiu lat, ale dzisiaj zakończony. Dodatkowo, można powiedzieć, że wraz z tą inwestycją zamykamy temat kanalizacji sanitarnej lewej części Dobrodzienia – mówi Andrzej Jasiński, burmistrz Dobrodzienia.

dsc06668Ulica Ks. Gładysza przeszła gruntowną przebudowę

– Remont był trudny, bo praktycznie wszystko było przekopane, zamieniliśmy tę drogę w piaskownicę i zrobiliśmy na tej drodze wszystko od nowa – kanalizację sanitarną, deszczową, wodociągi i oczywiście nową nawierzchnię i chodniki – wylicza Andrzej Jasiński.

Zgodnie z umową, wartość zadania wyniosła ponad 2,2 mln złotych, dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg opiewało na kwotę ponad 1,1 mln złotych, natomiast w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego pozyskano dotację w kwocie ponad 100 tysięcy złotych.

Oficjalnego otwarcia dokonano poprzez symboliczne przecięcie wstęgi.

Damian Pietruska

Podziel się