• Home »
  • Sport »
  • Seniorzy z utrzymaniem w III lidze, juniorzy z sukcesami. Raport z oleskiego tenisa stołowego

Seniorzy z utrzymaniem w III lidze, juniorzy z sukcesami. Raport z oleskiego tenisa stołowego

Seniorzy z utrzymaniem w III lidze, juniorzy z sukcesami. Raport z oleskiego tenisa stołowego

Seniorzy sekcji tenisa stołowego OKS-u Olesno zapewnili sobie utrzymanie w III lidze. Z dobrymi wynikami startowali również olescy tenisiści w rozgrywkach młodzieżowych.

Do ostatniej kolejki pierwszej rundy w III lidze seniorów sześć drużyn walczyło o zakwalifikowanie się do pierwszej ósemki, która gwarantuje już utrzymanie w rozgrywkach.

– Dzięki bardzo dobrej grze w wyjazdowym meczu w Żywocicach i wygranej 8-5 zagwarantowaliśmy sobie siódme miejsce w tabeli, co oznacza że rundę rewanżową zagramy z większym spokojem – relacjonuje Zdzisław Kleszcz, trener OKS-u. – To pierwszy sezon, w którym mamy już pewność spokojnego grania w rundzie rewanżowej.

W seniorskim składzie zagrali i punktowali: Jakub Cyndera (kapitan), Dariusz Pawłowski, Artur Badura i Damian Kaczmarzyk.

iii_oks

Źródło: OZTS


Młodzi olescy tenisiści również mogą pochwalić się dobrymi wynikami.

– Zagraliśmy również we wszystkich kategoriach w Wojewódzkich Turniejach Kwalifikacyjnych (młodzicy, kadeci, juniorzy, seniorzy). W tych turniejach gramy naszymi młodymi zawodnikami, którzy zajmowali miejsca w przedziałach od 3-17. Najlepsze miejsce, konkretnie trzecie, zajął Dawid Milde w kategorii młodzik. Warto jeszcze nadmienić, że Piotrek Pluta wygrał ostatnio w Mistrzostwach Gminy.

Zawodnicy OKS-u w kategoriach juniorskich to: Wiktoria Poloczek, Tomasz Mencel, Mateusz Poloczek, Maksymilian Maćczak i Piotr Pluta.

– Przed nami III runda I ligi juniorów w OZTS. Po II rundach zajmujemy 5 miejsce i myślę, że poprawimy tę pozycję. Jak widać ten miesiąc mamy bardzo pracowity, rozgrywając zawody w całym województwie. Ponadto, zagramy w cyklu Puchar Polski i pierwszy wyjazd aż do Głubczyc. Skład na ten cykl będzie seniorsko-juniorski. Podsumowując, mamy się dobrze. Próbują u nas odbijać początkujący, którym życzę wytrwałości, cierpliwości i zaangażowania, bo to trudna technicznie dyscyplina, ale bardzo piękna – mówi Zdzisław Kleszcz.

Podziel się