• Home »
  • Informacje »
  • W Zębowicach zawaliła się ściana budynku. Do poszukiwań poszkodowanych zaangażowano strażaków, specjalistyczne grupy poszukiwawcze i psy

W Zębowicach zawaliła się ściana budynku. Do poszukiwań poszkodowanych zaangażowano strażaków, specjalistyczne grupy poszukiwawcze i psy

W Zębowicach zawaliła się ściana budynku. Do poszukiwań poszkodowanych zaangażowano strażaków, specjalistyczne grupy poszukiwawcze i psy

Aż 15 zastępów straży pożarnej brało udział w działaniach ratowniczych przy ulicy Borowiańskiej Zębowicach, gdzie w czwartek 9 marca doszło do zawalenia ściany frontowej w budynku – pustostanie.

Zawaleniu uległa ściana frontowa nieużytkowanej części budynku przylegającego do użytkowanej części mieszkalnej oraz drewnianego stropu w jednym z pomieszczeń.

Strażacy sprawdzali, czy pod gruzami nie znajdują się osoby poszkodowane. W poszukiwaniach brały udział specjalistyczne grupy poszukiwawczo-ratownicze wraz z psami ratowniczymi specjalności gruzowiskowej. Jednocześnie, obecni na miejscu ratownicy, odgruzowywali teren przy uszkodzonym obiekcie.

Z obiektu mieszkalnego, połączonego z obiektem uszkodzonym, ewakuowano 4 osoby, które decyzją nadzoru budowlanego będą mogły wrócić do swoich mieszkań po wyburzeniu części nieużytkowanej i zabezpieczeniu pozostałej części obiektu.

Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza „Brzeg” oraz Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza „Jastrzębie-Zdrój” przy pomocy kamer wziernikowych dokonały sprawdzenia gruzowisk oraz pomieszczeń wewnątrz obiektu.

Dwa psy ratownicze przeszukały obiekt, wykluczając wewnątrz obecność osób poszkodowanych.

W działaniach uczestniczyły grupy operacyjne Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie oraz Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Ponadto powołano sztab, w skład którego weszli przedstawiciele zarządzania kryzysowego, nadzoru budowlanego, samorządu terytorialnego oraz policji.


*- Informacja: KW PSP Opole, zdjęcia: KP PSP Olesno.

Podziel się