• Home »
  • Informacje »
  • W Młodzieżowym Centrum Kariery przeprowadzono panel dyskusyjny. Jak można wspólnie pomóc młodzieży?

W Młodzieżowym Centrum Kariery przeprowadzono panel dyskusyjny. Jak można wspólnie pomóc młodzieży?

W Młodzieżowym Centrum Kariery przeprowadzono panel dyskusyjny. Jak można wspólnie pomóc młodzieży?

We wtorek 6 czerwca w Młodzieżowym Centrum Kariery w Oleśnie odbył się panel dyskusyjny “Ty tak jak nikt, nikt tak jak ty – zaplanuj swoją przyszłość”. 

– Chcemy zareklamować Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Oleśnie. Pokazać instytucjom i osobom prywatnym, że młodzież która do nas przyjdzie, uzyska bardzo duże wsparcie – mówi Ewa Korzeniewska z Młodzieżowego Centrum Kariery w Oleśnie. – Zaprosiliśmy przedstawicieli władz lokalnych, ośrodków pomocy społecznej, powiatowych centrów pomocy rodzinie, szkół oraz przedstawicieli opolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy, żeby wspólnie znaleźć rozwiązanie, co można zrobić, żeby młodzieży pomóc i jak ją odnaleźć. Osoby z różnych środowisk, mają różne perspektywy, a każde takie spojrzenie, może być pomocne.

Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Oleśnie faktycznie może liczyć na szereg platform wsparcia, których mogą nie uzyskać w innych instytucjach.

– Młodzież uzyskuje bardzo duże wsparcie – mamy bezpłatny internat, wyżywienie, szkołę, kursy i materialne wsparcie dla młodzieży, czyli jeśli ktoś ma problemy finansowe może skorzystać z zakupu na przykład ubrań czy sfinansowania badań lekarskich. Oprócz tego są różne atrakcje rekreacyjne, jak wycieczki zawodoznawcze, rekreacyjne, czyli wszystko to, co uczeń nie jest obecnie w stanie otrzymać w domu rodzinnym ze względów finansowych, to może uzyskać u nas. Zaopiekujemy się także młodzieżą, która ma problemy z prawem czy nauką. Mamy dostęp do psychologa i psychiatry.

Ośrodek pomoże również wybrać zawód, a następnie przeprowadzi przez niezbędną edukację.

– Nie narzucamy młodzieży, w którym zawodzie mają się szkolić, ale poprzez współpracę z nimi, dowiadujemy się, co ich interesuje. Pomagamy im zdobyć kwalifikacje, poprzez konkretne szkolenia zawodowe – mówi Ewa Korzeniewska.

Poprzez takie działania, jak przeprowadzamy panel dyskusyjny, można wspólnie dojść do wniosków, jak można pomóc w tych działaniach.

Damian Pietruska

Podziel się