Nowa sieć wodociągowa w Uszycach

Nowa sieć wodociągowa w Uszycach

W Uszycach przebudowanych zostało ponad 5,5 km sieci wodociągowej. Inwestycja kosztowała blisko 4 mln zł, a nowa sieć w całości ma zostać podłączona do końca roku.

W poniedziałek 23 października nastąpił odbiór techniczny inwestycji.

– Przebudowanych zostało ponad 5,5 km sieci wodociągowej, która została wykonana w latach 70-80 XX wieku i to głównie z rur azbestocementowych, żeliwnych i stalowych – informuje Urząd Miejski w Gorzowie Śląskim. – Przewidywany termin zakończenia inwestycji wyznaczony został na grudzień 2023 r. Jednak już teraz do sieci podłączonych została część posesji, do końca roku – podłączone będą wszystkie i wtedy też stara sieć zostanie odłączona.

Inwestycja jest realizowana dzięki dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, która wyniosła 3,79 mln zł, a wartość inwestycji to blisko 4 mln zł.

– Mieszkańcy Uszyc mogą cieszyć się nie tylko z nowej sieci, ale również z liczników do zdalnego odczytu, które znajdują się w każdej podłączonej posesji. Ich koszt to 68 tys. zł i pokryty został z budżetu gminy – informuje Urząd Gminy.


*- Informacja i zdjęcie: Urząd Miejski w Gorzowie Śląskim.
Podziel się