Dwójka zatrzymana w półfinale

Dwójka zatrzymana w półfinale

Reprezentacja Publicznego Gimnazjum nr 2 w Oleśnie zajęła drugie miejsce w półfinale wojewódzkim w halowej piłce nożnej i na tym zakończyła tegoroczne zmagania w tej dyscyplinie.

Do finału wojewódzkiego awansowała tylko pierwsza drużyna. Oleśnianie w półfinale, który odbył się w czwartek 5. grudnia wystąpili w roli gospodarza i jednego z faworytów. Oleska “Dwójka” od lat liczy się bowiem w halowej piłce nożnej, a potwierdzeniem jest kilka pucharów za mistrzostrzostwo województwa zdobiących szkolną gablotę.

W turnieju uczestniczyły cztery zespoły, a grano systemem każdy z każdym. W pierwszy meczu oleśnianie pokonali Chocianowice 3-1. Najważniejszy dla nich okazał się drugi mecz z piłkarzami Tułowic, którzy mieli za sobą zwycięstwo 5-2 z Krapkowicami.

Zespół z Tułowic na początku meczu zdobył bramkę, a prowadzenia nie oddał już do końca, wygrywając 1-0.

– Do zwycięstwa z Tułowicami zabrakło nam jedynie trochę szczęścia – ocenia Zbigniew Bienias, trener PG nr 2 Olesno. – Strzelili jedną bramkę na początku, a później mądrze się bronili. Nam zabrakło szczęścia i koncentracji. Mieliśmy kilka sytuacji, w których zawodnicy wychodzili z przewagą liczebną w ataku, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać.

Porażka 0-1 zamknęła oleśnianom drogę do finału.Tułowice wygrały również z Chocianowicami, tym razem 3-0, więc zwycięstwo 4-3 gospodarzy z Krapkowicami dało im tylko drugie miejsce.

– Do zwycięstwa potrzebne są trzy filary – umiejętności (były), zaangażowanie (było) i szczęście, którego zabrakło – mówi Zbigniew Bienias. – Taka jest jednak piłka, że jedna bramka może zdecydować o wszystkim.  Trudno powiedzieć czy mieliśmy szansę na mistrzostwo województwa, ale udział w finale nam się należał.

PG nr 2 Olesno grało w składzie: Sebastian Zawada, Adam Polak – Dominik Flak, Filip Niejadlik, Kamil Owczarski, Oliver Kalus, Łukasz Górski, Patryk Osadnik, Patryk Pietruska, Krzysztof Rataj.

Podziel się