Po takich meczach poznaje się wielkie drużyny

Siatkarze Volleyball Team OKS COCON Olesno 2013 rok zakończyli imponującym zwycięstwem 3:0 z UKS Mickiewicz Kluczbork.

Oleśnianie piątkowego wieczoru (20. grudnia) dali koncert gry w siatkówkę. Wszystkie instrumenty w kapeli Andrzeja Strzały były dobrze nastrojone, a fałszowały jedynie przez moment trzeciego seta.

Goście z Kluczborka nie grali źle, ale z tak dysponowaną oleską drużyną nikt w tej lidze nie miałby najmniejszych nawet szans.

Zawodnicy Andrzeja Strzały byli przed meczem w trudnej, pod względem psychologicznym, sytuacji. Rywal o fotel lidera, AZS UO Opole wcześniej grał już spotkanie 8. kolejki opolskiej III ligi i posiadał trzypunktową przewagę, nad siatkarzami z Olesna. A ci mieli przed sobą nie byle jakiego przeciwnika, bowiem UKS Mickiewicz Kluczbork to depczący im po piętach, zespół z trzeciego miejsca o sporych aspiracjach.

Ten mecz pokazał, jaki potencjał drzemie w tym zespole. Dwa gładko wygrane sety, kolejno do 16. i 18. punktów, w których wychodziło im niemal wszystko. Martwią jedynie momenty dekoncentracji i chyba zbyt wielka pewność siebie, szczególnie na początku setów.

Taka sytuacja przydarzyła się się na początku drugiego seta (UKS prowadził w nim już 7:4) i przede wszystkim na starcie trzeciego seta. OKS przegrywał już 1:9, a punkty oddał z niebywałą łatwością. Minęły zaledwie trzy minuty, a oleśnianie leżeli już niemal na łopatkach.

Mocne drużyny poznaje się jednak nie wtedy, kiedy wszystko idzie zgodnie z planem, ale gdy trzeba wydostać się z kryzysu. Olescy siatkarze to zrobili. Zatrzymali kluczborskich zawodników, którzy po dobrym początku złapali wiatr w żagle, odrobili stratę i wytrzymali trudną wojnę psychologiczną w końcówce seta, wygrywając 28:26.

– Po dwóch słabych meczach (Volleyball Team przegrał z WKS Volley Wołczyn i Piast Pimat Gorzów Śląski 2:3 – przypis redakcji), nie trzeba było już nikogo mobilizować, żeby wyjść w pełni skoncentrowanym – mówi Andrzej Strzała, grający trener OKS-u. – Chociaż właśnie tej koncentracji momentami brakowało, jak na początku trzeciego seta. W pierwszych dwóch kontrowaliśmy grę, czy to w przyjęciu, rozegraniu, ataku i bloku. Wszystko co sobie założyliśmy przed meczem funkcjonowało tak, jak należy. Martwią przestoje, przez które mieliśmy dzisiaj trochę “nerwówki”. Mimo to, mecz w Kluczborku i ten dzisiejszy z UKS-em, u nas uważam za najlepsze spotkania w naszym wykonaniu w tym sezonie. Pokazaliśmy kawał dobrej siatkówki.

Volleyball Team OKS COCON Olesno – UKS Mickiewicz Kluczbork 3:0

(25:16, 25:18, 28:26)

Volleyball Team: Strzała, Huć (K), Szajer, D. Parkitny, Okoń, Macurek, Małek (L), Sobieraj (L) , Hirszmajer, Hadrian, Wojciechowski, A. Parkitny. Trener Andrzej Strzała.