Zdzisław Pytka kandydatem na Bohatera Katechezy

Zdzisław Pytka kandydatem na Bohatera Katechezy

Zdzisław Pytka został zgłoszony do konkursu „Bohater Katechezy” organizowanym przez Gościa Niedzielnego i “Civitas Christiana”. Katechetę zgłosił jego uczeń Tomek Musiał.

– Szczerze to wiedziałem, że uczniowie biorą pod uwagę zgłoszenie mojej kandydatury i nie byłem tym faktem zaskoczony- komentuje kandydaturę Zdzisław Pytka- Samo zgłoszenie jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Przyznam jednak, że kiedy przeczytałem, to co Tomek napisał w charakterystyce mojej sylwetki poczułem się tak, jakby mi ktoś włożył bardzo, bardzo ciężki plecak. Pomyślałem sobie: “Matko, to wszystko o mnie?”

Zdzisław Pytka naucza w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie, oraz w Zespole Szkół Olesno. Uczniowie są bardzo zadowoleni z prowadzącego i postanowili w jakiś sposób to docenić.

– Ogromnie lubię swoją pracę -kontynuuje katecheta cały mój dzień zamyka się w dwóch światach rodzina i katecheza Zresztą te dwie płaszczyzny często się przenikają. Po wyjściu ze szkoły nie przestaję być katechetą. Moi uczniowie mają świadomość, że można się do mnie zwrócić także “po pracy” i często to robią, ich zaufanie ogromnie mnie cieszy, ale to również zobowiązanie.

To co najpiękniejsze w byciu katechetą, to wspólne “bycie razem”. Wiele radości sprawiają mi spotkania z moimi uczniami poza szkolnymi murami, na wspólnych wyjazdach, grillach, czy zwyczajnie gdzieś na herbatce. Wtedy to ja wiele się od nich uczę.

Taka postawa musi być doceniona. W poniższym linku można zagłosować na katechetę Zdzisława Pytkę. Wystarczy kliknąć „lubię to”, by oddać swój głos. Również można tam przeczytać opinie uczniów i powody zgłoszenia katechety. Całą organizacją zajął się Tomek Musiał.

Skopiuj link do Twojej wyszukiwarki i zagłosuj!

http://opole.gosc.pl/doc/1901924.Zdzislaw-Pytka

Konkurs trwa do 30 marca. Zachęcamy do głosowania!

Podziel się