XVI Majowy Turniej Siatkówki rozstrzygnięty!

XVI Majowy Turniej Siatkówki rozstrzygnięty!

Tradycyjnie w maju został rozegrany kolejny, już XVI Majowy Turniej Siatkówki o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dobrodzieniu. W czwartek 1 maja w hali Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu nie brakowało emocji, a zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Czołowe miejsca zdobyły śląskie zespoły. Reprezentant powiatu oleskiego, Dream Team z Dobrodzienia wywalczył najniższe miejsce na podium.

Organizacją turnieju zajął się Tomasz Sikora, który od samego początku jest związany z tymi rozgrywkami. Po raz dziewiąty turniej został rozegrany w Publicznej Szkole Podstawowej.

– W tym roku tak wyszło, że większość drużyn jest z województwa śląskiego – komentuje Tomasz Sikora, organizator imprezy – Ten turniej to już tradycja. Pierwszy zorganizowaliśmy w 1999 roku i do dzisiaj staramy się kontynuować tę tradycję.

Fakt, że to już XVI turniej robi duże wrażenie. Zawody zyskały renomę i zawodnicy chętnie zgłaszają się do rozgrywek. Wiele drużyn co roku występuje w tych zmaganiach i dla wielu z nich jest to okazją do współrywalizacji ze znajomymi.

Finały poprzedziły eliminacje, w których to zespoły walczyły o jak najlepszy układ w ćwierćfinałach.

Tak prezentowały się grupy po zakończeniu eliminacji rozegranych 25-26 kwietnia:

Grupa A:

1. PRO-NET-BUD Piekary Śląskie – 3 mecze – 9 pkt.

 2. MKS Miasteczko Śląskie – 3 mecze – 4 pkt.

 3. LKS “MAŁAPANEW” Kuczów – 3 mecze – 2 pkt.

4. SMANDBUD Tarnowskie Góry – 3 mecze – 2 pkt.

Grupa B:

1. KADRA BOBREK CENTRUM Bytom – 3 mecze – 9 pkt

2. DREAM TEAM Dobrodzień – 3 mecze – 6 pkt.

3. AGROCOM Żędowice – 3 mecze – 3 pkt.

4. STUDENT Lubliniec – 0 meczów – -3 pkt.

Po zakończeniu eliminacji zespoły mogły przejść do części finałowej i prawdziwych emocji. Miejsce czwarte wywalczyli Agrocom Żędowice, przegrywając po wyrównanym boju z Drem Team Dobrodzień. Mecz był bardzo emocjonujący i potrzebny był tie-break, żeby wyłonić zwycięzce. Obie ekipy miały swoje szanse w tym meczu, lecz więcej spokoju w końcówce zachowali gospodarze i to oni cieszyli się z trzeciego miejsca.

Dream Team Dobrodzień – Agrocom Żędowice 2:1

(25:22, 21:25, tie-break 15:12)

– Miejsce czwarte to dobry wynik, ale czujemy niedosyt.Trzecie miejsce było bardzo blisko – komentuje jedyna reprezentantka płci pięknej na zawodach Paulina Janosz, libero Agrocom Żędowice. – Rozluźniliśmy się w trzecim secie przez co wkradł się chaos w naszych szeregach. Przeciwnicy to wykorzystali i było już po zawodach. Często jeździmy po takich turniejach i może w następnym uda się coś więcej ugrać.

Trzecie miejsce dla gospodarzy to bardzo dobry wynik. Turniej bowiem był mocno obsadzony.

– Trzecie miejsce w tak mocno obsadzonym turnieju możemy uznać za sukces – mówi świeżo po meczu o trzecie miejsce Marek Dobrowolski, atakujący z Dream Teamu. – Mamy taką tendencję, że zawsze początki setów mamy gorsze. Tak było w decydującym secie z Żędowicami. Na początku przegrywaliśmy, jednak z czasem się rozkręciliśmy i wywalczyliśmy trzecie miejsce.

Mecz finałowy to pewne zwycięstwo Kadry Bobrek Centrum Bytom nad Pro-Net-Bud Piekary Śląskie. Okazali się poza konkurencją, wygrywając wszystkie mecze i to bez straty ani jednego seta.

Oto zwycięska drużyna

ssz117

Na turnieju zostały rozdane również nagrody towarzyszące:

– Najlepszy rozgrywający – Łukasz Rejdak z Dream Team Dobrodzień,

DSCN5779

– Najlepszy zagrywający – Łukasza Biadacz z Pro-Net-Bud Piekary Śląskie,

DSCN5780

– Najlepszy atakujący –  Mateusz Król z Bobrek Centrum Bytom,

DSCN5781

– MVP turnieju została Paulina Janosz z Agrocom Żedowice. DSCN5783

Klasyfikacja końcowa:

1. KADRA BOBREK CENTRUM Bytom

 2. PRO-NET-BUD Piekary Śląskie

 3. DREAM TEAM Dobrodzień

 4. AGROCOM Żędowice

 5. MKS Miasteczko Śląskie *

 6. LKS MAŁAPANEW Kuczów *

 7. SMANDBUD Tarnowskie Góry *

 8. STUDENT Lubliniec

* miejsca 5-8 ustalono na podstawie wyników eliminacji grupowych

Skład Dream Team Dobrodzień: Rafał Koprek, Łukasz Rejdak, Bernard Gajda, Dominik Kastura  Marek Dobrowolski, Michał Freinik, Dawid Miemiec, Cezary Owczarek, Tomasz Konior, Kamil Kisielewicz

DSCN5784

Zapraszamy również na portal sportdobrodzien.pl, gdzie również można przeczytać relację i zobaczyć galerię z turnieju.

Michał Krzyminski

Podziel się