Nowy numer Rocznika Powiatu Oleskiego
A w nim między innymi:
Andrzej Szklanny – wywiad z prof. dr. hab. Franciszkiem Kokotem
„Praca jest życiodajna. Wbrew temu co niektórzy ludzie uważają, że praca jest nieszczęściem dla człowieka ja uważam, że jest właśnie życiodajna”.
Mirosław Dragon – „Nikomu nie mogę dać życia”, artykuł o lekarce Zuzannie Wartenberg
„Rozpamiętywanie złych rzeczy nie ma żadnego sensu, ja nie chcę tego wspominać, ważniejsze od tego co było kiedyś, jest to, kim się jest teraz”.
Maria Osika – Weryfikacja narodowościowa w latach 1944-45 w powiecie oleskim
„Nie było jednolitego aktu prawnego regulującego tworzenie obozów na ziemiach polskich po 1945 r. Decydowały względy polityczne , które stanowiły wytyczne dla administracji”.
Waldemar Szydło – „Czeski epizod w historii Olesna”
„Nawet z baśniowej legendy o „Róży i Bergu” można wykrzesać prawdę historyczna, że najstarszy herb na pieczęci miejskiej z XIV w. wskazuje na to, że Czesi zapisali się na trwale w historii Olesna”.
Dr Zbigniew Szczerbik – „Szkice z dziejów Kowali od połowy XVI w do 1793 roku”
„ W latach siedemdziesiątych XVII wieku ziemia wieluńska stała się miejscem wybierania chleba zimowego przez oddziały wojskowe. W omawianym okresie tereny te pozostawały pod okupacją turecką.
Berhard Kuss – „Z małego Psurowa na ulice Wiejską w Warszawie”
„Moje bliskie kontakty z Finami rozpoczęły się od kongresu ich Partii Centrum. Kongres ten miał całkowicie inny przebieg niż nasze kongresy Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego”.
a ponadto:
prof. dr hab. Tadeusz Olejnik – „Powstanie Styczniowe na pograniczu wieluńsko-śląskim”, Biskup Jan Kopiec – „Protestantyzm na ziemi oleskiej w dobie habsburskiej”, Michalina Stelmach – „Pomniki w mieście i gminie Gorzów Śląski’, Bernard Gaida, Anna Górecka – „Oświata mniejszościowa z powiecie oleskim”, Paweł Mrozek _ „2014 – rok Dobrodzienia, Tomasz Spychała – „Strój ludowy ziemi wieluńskiej”, ks. dr hab. Zbigniew Zabraniak –
„Z dziejów miejscowości Strojec”, Reinhold Kotwic, Henryk Zug – „Geneza kształtowania powierzchni gminy Radłów i przylegających okolic”, ks. dr Bernard Joszko – „Dzieje szkoły katolickiej w Biskupicach”, Aleksandra Mydło – „ Postać księdza Pawła Kuczki na kartach historii kadłuba Wolnego”, ks. dr Stanisław Gasiński – „Sanktuarium kalwaryjskie w Praszce”, dr inż. Grzegorz Pucka, Bronisław Walacik – „Żytniów w najstarszych dokumentach”, Hubert Imiołczyk – „Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Borkach Wielkich”, Zbigniew Gil – „Jubileusz 90 – lecia Lasów Państwowych w Polsce”, wiersze Czesława Markiewicza, Kamili Besz, Martyny Łogin i Błażeja Szczęsnego.
Rocznik Powiatu Oleskiego nr 7 jest do nabycia w Księgarni „Nova” w Oleśnie, w kioskach
z prasą (obok poczty przy ul. Lompy, przy ul. Pieloka i Konopnickiej ), w sklepie spożywczym Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie przy ul. Dworcowej, w sklepie spożywczym Spółdzielni Handlowej „Rolnik (parter „Okrąglaka”), w sklepie spożywczym Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Radłowie.