W Oleśnie zainwestują dwie firmy

W Oleśnie zainwestują dwie firmy

Sukcesem zakończyły się przetargi zorganizowane 5 i 6 maja w Katowicach na sprzedaż dwóch działek będących własnością gminy Olesno, położonych w Oleśnie przy ulicy Leśnej, włączonych do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nabywcami i przyszłymi inwestorami zostali lokalni przedsiębiorcy, którzy na zakupionych nieruchomościach będą realizować inwestycje warte około 12 milionów złotych.

W nowo powstałych zakładach odbywać się będzie produkcja włókien syntetycznych i produkcja mas bitumicznych. Zgodnie z zapewnieniami inwestorów pracę znajdzie tam kilkanaście osób.

Dokumentacja projektowa oraz część prac budowlanych powinny się zakończyć jeszcze do końca bieżącego roku. Pełna produkcja rozpocznie się w drugiej połowie 2015 roku. Do kasy gminnej z tytułu sprzedaży wpłynie kwota prawie 1,5 miliona złotych.

– Z takiego obrotu sprawy jesteśmy zadowoleni – mówi Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna. – Cieszy nas, że lokalni przedsiębiorcy będą rozbudowywać swoje firmy i wiązać interesy z utworzoną w tym celu strefą ekonomiczną, a krótki czas jaki upłynął od momentu powstania strefy i utworzenia oleskich terenów inwestycyjnych do momentu zbycia dwóch, z trzech działek potwierdza tylko trafność decyzji o utworzeniu KSSE.

Na nabywcę czeka jeszcze trzecia ostatnia działka strefowa, oznaczona nr 202/2 o powierzchni 2,3329 ha położona również przy ulicy Leśnej w Oleśnie. Przetarg na jej sprzedaż odbędzie się 18 czerwca 2014 roku w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Katowicach.

Jest to więc ostatnia szansa, aby zainteresowani przedsiębiorcy mogli skorzystać z obowiązujących jeszcze do 30 czerwca 2014 roku wysokich ulg podatkowych wynoszących 50%, 60% i 70%. Wszelkie szczegółowe informacje w tej sprawie można odnaleźć na stronach internetowych www.ksse.com.pl oraz na oficjalnej stronie miasta Olesna.

*- Informacja i zdjęcie Urząd Miasta i Gminy Olesno.

Podziel się