Porażka OKS-u z byłym III – ligowcem

W drugiej kolejce opolskiej IV ligi OKS Olesno przegrał z Polonią Głubczyce, spadkowiczem z III ligi 1-3.

To nie był dobry mecz w wykonaniu OKS-u. To w ogóle nie był dobry mecz. Mnóstwo chaosu, wiele fauli i przerw w grze, a mało składnych akcji i mizerna dawka emocji.

W 14 minucie Grzegorz Pietrzak ładnie uderzył z rzutu wolnego, ale bramkarz gości zdołał wybronić. W 25 minucie obrońca przyjezdnych wybił piłkę z linii bramkowej po strzale głową Arkadiusza Świerca, który odnalazł się w polu karnym po rzucie rożnym.

Problemy OKS-u zaczęły się po pół godzinie gry, kiedy Mateusz Pawelec głową wbił piłkę do własnej bramki po rzucie wolnym gości. Ten gol skomplikował sytuację oleśnian, a dodał animuszu rywalom, którzy raz po raz nacierali na bramkę Jarosława Kościelnego.

Kiepsko tym razem spisywała się oleska defensywa.

Polonia miała w pierwszej połowie trzy dogodne okazje, po których mogły paść bramki, ale udało im się to jedynie za trzecim razem, kiedy Tomasz Cieślik wymanewrował trzech oleskich obrońców i umieścił piłkę w siatce. Typowa bramka “do szatni” – 46 minuta.

OKS złapał kontakt z rywalem po pierwszym kwadransie drugiej połowy, kiedy ładną bramkę zdobył Arkadiusz Świerc. To byłby bardzo dobry występ młodego stopera, gdyby nie kilka niedokładnych, prostych podań, które zagrażały oleskiej drużynie stratą bramki.

Goście odpowiedzieli cztery minuty później i już do końca meczu nie oddali inicjatywy. Jedno z niedokładnych podań Arkadiusza Świerca mogło skończyć się czwartą bramką dla gości, ale okazja nie została wykorzystana, gdyż piłka wylądowała tylko na poprzeczce.

W końcówce spotkania doszło do groźnego zdarzenia. Adrian Brzenska w polu karnym gości zderzył się głową z rywalem w powietrznej walce o piłkę i długo nie podnosił się z murawy. Piłkarze OKS-u nie mieli wątpliwości, że stało się coś poważnego i krzyczeli, aby wezwać karetkę. Na szczęście pomocnik podniósł się i o własnych siłach zszedł z boiska. Do gry już jednak nie wrócił, a OKS kończył mecz w “dziesiątkę”, ponieważ wszystkie zmiany zostały wykorzystane. Po meczu Adrian Brzenska pojechał do szpitala na badania.

– Trafiliśmy na bardzo dobrego rywala, który był od nas tego dnia o klasę lepszy – ocenia Łukasz Kabaszyn, trener OKS-u. – To zespół, który będzie walczył o awans. Oceniając przebieg meczu, dobrze że skończyło się tylko 1-3. Ten mecz pokazał, że pomiędzy III, a IV liga jest przepaść.

OKS Olesno – Polonia Głubczyce 1-3 (0-2)

IV liga, 2 kolejka, 16.08.2014

0-1 Pawelec (samobójcza) – 31., 0-2 Cieślik – 46. 1-2 Świerc – 60., 1-3 Grek – 64.

OKS: Kościelny – Kubacki, Pawelec (żk), Świerc, Jeziorowski – Obaka, Pietrzak (46. Gawlik żk), Czechowicz (78. Kożuchowski), Kowalczyk (86. Jainta), Górka – Jasina (46. Brzenska). Trener Łukasz Kabaszyn.