Ponad 16 tysięcy dla WOŚP od Dobrodzienia

Ponad 16 tysięcy dla WOŚP od Dobrodzienia

16 054, 62 złotych zebrało miasto Dobrodzień na 23 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 11 stycznia przez cały dzień na ulicach kwestowało 34 wolontariuszy, a Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu zadbał o atrakcje w domu kultury. Oprócz złotówek w puszkach znalazło się 25, 92 euro oraz 1 dolar.

W sumie mieliśmy w tym roku 34 wolontariuszy, a byli to uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej, Publicznego Gimnazjum oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – mówi Grażyna Sawicka, dyrektorka sztabu WOŚP w Dobrodzieniu. – Pieniądze zbieraliśmy również przez licytacje. Rzeczy ufundowała między innymi Piekarnia Edwarda Bebel “Jutrzenka” czy instruktor mażoretek Małgorzata Prowda.

Wolontariusze dwoili się i troili, by być wszędzie. Delegacja zjawiła się nawet na basenie przy ulicy Topolowej, gdzie Klub Morsów “Sopel” tradycyjnie kąpał się w nie najcieplejszej wodzie.

DSCN6802

– Już od 8 rana zaczęliśmy chodzić z puszkami – mówią wolontariusze. Na zdjęciu od lewej Wiktoria Szafarczyk, Mateusz Hurnik, Sybilla Thomann, Julia Ledwig. – Ludzie chętnie wrzucają pieniądze, a często są to większe kwoty.

Na scenie w Dobrodzieńskim Domu Kultury zaprezentowało się wiele sekcji działających przy DOKiS-ie i nie tylko. Zapraszamy do galerii.

Część zdjęć dzięki uprzejmości DOKiS.

 

Podziel się