KS Start Meble Dobrodzień słabszy w hicie kolejki

KS Start Meble Dobrodzień uległ na własnej hali MKS-owi Strzelce Opolskie i tym samym pozbawił się szansy na 1 miejsce w rozgrywkach III Ligi. Zaległy mecz z OKS-em Olesno zdecyduje o końcowej pozycji w tabeli.

Stolarze w meczu z liderem przespali pierwsze minuty, a obudzili się z 17-punktową stratą. To ustawiło mecz, a taktyka Startu, jaka by nie była, trafiła szlak. Dość powiedzieć, że pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 5:22.

Kolejne kwarty to równiejsza gra obu zespołów, ale Start nie zdołał już wskoczyć na swój poziom. Zawodnicy Piotra Foltyna z czasem zaczęli grać wysoką obroną, ale i to nie pomogło w zniwelowaniu przewagi.

– Niepokojące jest to, że mamy skoki formy. Umiemy trafić kilka rzutów z dystansu z rzędu, by później przez kilka minut nic nie grać – mówi Tomasz Sikora kapitan Startu. – Brak skuteczności uniemożliwia nam realizowanie naszej taktyki i to jest głównym powodem naszej porażki.

Goście na tle Startu prezentowali się lepiej i zasłużenie wygrali.

Mimo, że do rozegrania jeszcze jedno spotkanie, wiadomo już jak wyglądać będzie faza play -off. Start zagra z PGKiM Ozimek. MKS Strzelce Opolskie z Ofensywą Racibórz. Zmiany mogą nastąpić tylko, gdy stolarze w meczu z OKS-em Olesno, oddadzą mecz walkowerem.

III Liga, X kolejka

KS START MEBLE Dobrodzień – MKS Strzelce Opolskie 60:78
(5:22, 13:13, 20:29, 22:14)

START: Michał Czekaj 14 (2), Mateusz Guliński 12 (2), Marek Nowak 10 (3), Przemysław Ociepa 8, Mariusz Kwasek 7, Rafał Desczyk 4, Rafał Nowak  2, Francois Xavier Guidon 2, Tomasz Sikora 1, Robert Matyska 0, Artur Kowalik 0.