Remis na nowym boisku w Borkach Wielkich

To była wielka chwila dla piłkarzy z Borek Wielkich. Od jesieni 2012 roku zawodnicy Mateusza Jeziorowskiego grali najpierw jako gospodarze w Sierakowie Śląskim, a później na boisku w pobliskim Brońcu. Wiosną 2015 roku wrócili na boisko w Borkach Wielkich, które przeszło generalny remont i w pierwszym meczu rundy wiosennej zremisowali z LZS-em Wojciechów 1-1.

Boisko w Borkach Wielkich ma całkowicie nową płytę, zainstalowano również nowe krzesełka dla kibiców (70 miejsc siedzących) i wiaty dla zawodników rezerwowych. Stęsknieni za piłkarskimi emocjami kibice z Borek Wielkich na inauguracji pojawili się w sporej liczbie.

Gospodarze chcieli, więc się dobrze zaprezentować i w ten sposób “ochrzcić” boisko. Być może aż za bardzo, bowiem na początku meczu w ich grze widać było spore zdenerwowanie, dlatego gra niespecjalnie się kleiła.

Wykorzystali to goście, którzy wzięli na siebie ciężar kontrolowania meczu, co zaowocowało bramką Marcina Rasia w 15. minucie.

Miejscowi rzucili się do odrabiania strat, ale ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Praktycznie wszyscy zawodnicy formacji ofensywnej stawali przed szansą zdobycia bramki, ale nie potrafili tego przekuć na bramki.

Piłka wpadła w końcu do siatki po bramce samobójczej w 30. minucie, ale odnotować trzeba, że strzałem przyczynił się do niej Michał Krzyminski.

W drugiej połowie na boisku rządził chaos. Z niego urodziło się kilka sytuacji podbramkowych dla obu drużyn, ale piłkarze muszą sobie przypomnieć po długiej zimie, jak się strzela gole.

Remis można uznać za sprawiedliwy dla obu drużyn. Więcej klarownych sytuacji miał zespół z Borek Wielkich, ale za to gracze z Wojciechowa częściej utrzymywali się przy piłce.

LZS Borki Wielkie – LZS Wojciechów 1-1 (1-1)

0-1  Marcin Raś – 15., 1-1 samobójcza – 30.

LZS Borki Wielkie: Michał Przeniczny – Damian Pietruska, Łukasz Bensz, Andrzej Meryk, Rafał Lizurej – Łukasz Warzecha, Dawid Kubosz, Michał Krzyminski, Michał Kwapis – Dominik Riemann, Tomasz Kaliciak. Na zmianę: Mateusz Czołkos, Kewin Zug, Dariusz Matusek, Damian Brodacki. Trener Mateusz Jeziorowski, kierownik Tomasz Pawelczyk.

IMG_0393

LZS Wojciechów: Piotr Polak – Mateusz Syga, Rafał Lesik, Mateusz Dawid, Paweł Banaś, Piotr Izydorczyk, Adrian Jaroń, Marcin Raś (65. Michał Michalak), Maciej Kubacki, Adrian Zwoliński, Kamil Klemens (80. Marcin Łosik). Trener Andrzej Jasina, kierownik Marek Grzywna.