Thriller w meczu o 3 miejsce

Thriller w meczu o 3 miejsce

Jeszcze dwie minuty przed końcem meczu to Ofensywa była na trzecim miejscu, jednak świetna postawa stolarzy w ostatnich sekundach spotkania sprawiła, że to ostatecznie oni cieszą się z najniższego miejsca na podium.

Start do spotkania przystąpił w osłabieniu, bowiem w kadrze Piotra Foltyna zabrakło Przemysława Czekaja oraz Rafała Nowaka. 11-punktowa zaliczka z pierwszego starcia była jednak solidna i nikt nie spodziewał się tylu emocji w ostatnim meczu w tym sezonie.

– Pierwsza kwarta to równa gra z obu stron, którą minimalnie wygraliśmy – relacjonuje Tomasz Sikora, kapitan Startu. – Okupiliśmy ją to jednak kolejnym osłabieniem, gdyż Rafał Desczyk dostał łokciem w twarz. Wyglądało to bardzo poważnie i karetka musiała zawieźć go do szpitala. W dodatku oberwał od kolegi z zespołu.

To był punkt zwrotny spotkania i od drugiej kwarty zaznaczyła się zdecydowana przewaga gości, którzy w na koniec trzeciej kwarty mieli aż 17 punktów przewagi.

W ostatniej odsłonie Start jednak jeszcze zdołał się zmobilizować i po dramatycznej końcówce zbił tę przewagę do ośmiu punktów.

– Graliśmy źle. Mogło to wyglądać, jakbyśmy już odpuścili mecz – mówi kapitan. – W czwartej kwarcie jednak poprawiliśmy grę w obronie, a Mariusz Rybka rzucił kilka cennych punktów.

W końcówce Piotr Foltyn wziął czas i stolarze ułożyli akcje w ataku. To przyniosło im skuteczną grę, czym zdołali wywalczyć 3 miejsce w III Lidze.

Mimo przegranej 8-punktami, Start kończy sezon na najniższym miejscu na podium. Przyczyniła się do tego wygrana 11-punktami na wyjeździe. 5 miejsce dla OKS-u Olesno, który nie grał w Play-offach.

Galeria z meczu dostępna pod adresem: sportdobrodzien.pl

KS Start Meble Dobrodzień : Ofensywa Racibórz 78:86
(20-19, 15-28, 22-27, 21-12)

Start: Rybka Mariusz 17, Mateusz Guliński 16 (3), Przemysław Ociepa 16, Mariusz Kwasek 8, Robert Matyska 7, Marcin Sawicki 6,  Rafał Desczyk 5, Tomasz Sikora 3, Francois-Xavier Guidon, Artur Kowalik, Marek Nowak. Trener Piotr Foltyn.

Podziel się