Zapowiedź sportowego weekendu (18-19 kwietnia)

Zapowiedź sportowego weekendu (18-19 kwietnia)

Jak co tydzień zapowiadamy sportowe wydarzenia, które odbędą się na arenach w naszym powiecie.

Zapraszamy!

Piłka nożna

A-klasa, 16 kolejka

LZS Uszyce – LZS Gronowice

Niedziela, 19.04.2015, godz.16.00

Gospodarzy czeka zadanie, które nie jest łatwe do rozwiązania. Praca domowa z matematyki wydaję się być przy tym przyjemnością. Póki co w rundzie wiosennej LZS Uszyce wygrał z LZS-em Kujakowice po przyznanym walkowerze oraz doznał porażki w derbach z Piastem Gorzów Śląski. Jak będzie tym razem? Goście poważnie myślą o awansie, więc nie będzie przelewek.

Prosna Zdziechowice – LZS Bugaj Nowy

Sobota, 18.04.2015, godz. 16.00

Dla Prosny to trzeci z rzędu mecz, który zagrają u siebie, a raczej w Kowalach, bowiem tam rozgrywają aktualnie swoje spotkania. Gościć będą LZS Bugaj Nowy, z którym przegrali na jesień 3-1. Czas jednak pokazał, że to gospodarze zawędrowali wyżej w tabeli. Mówi nam to tylko, że w tej lidze ciężko przewidywać wyniki spotkań. Przyjezdni stoją nad przepaścią i muszą w tej rundzie bardziej się postarać, by nowego sezonu nie zacząć klasę niżej.

LZS Ligota Oleska – LZS Krzywiczyny

Niedziela, 19.04.2015, godz. 16.00

Goście to jedni z nielicznych, którzy potrafili ugrać coś z LZS-em Ligota Oleska (remis 1-1 w rundzie jesiennej). Obie ekipy znajdują się w górnej połówce tabeli, więc zapowiada się interesująco.

B-klasa, 16 kolejka

LZS Borki Wielkie – LZS Kościeliska

19.04.2015, godz. 16.00

Gospodarze ostatni raz w lidze wygrali z LZS-em Kościeliska 16 czerwca 2013 roku (4-1), później było już gorzej. Aktualny lider już od kilku sezonów plasuje się w czubie B-klasy, potwierdzając, że jest to solidna drużyna, a aspiracje na awans są z roku na rok coraz realniejsze. Zatrudnienie człowieka o uznanym nazwisku “Sebastiana Kopel” na stanowisku trenera ma zapewne na celu budowanie drużyny na A-klasę. Zawodnicy nie mogą jednak zapomnieć, że jest jeszcze cała runda wiosenna do rozegrania. Cel coraz bliższy, ale nadal odległy.

LZS Borki Wielkie, kolejny przystanek w drodze do sławy LZS-u Kościeliska, notuje słaby początek. Stać ich na pierwsza wygraną? Przekonamy się już w niedzielę.

LZS Wojciechów – LZS Albor Borki Małe

Niedziela, 19.04.2015, godz. 16.00

W sezonie 2012/2013 LZS Wojciechów zakończył B-klasę na ostatnim miejscu w lidze. Na przestrzeni dwóch lat Andrzej Jasina wyprowadził drużynę z dołu tabeli i teraz rolę się odwróciły. To gospodarze są faworytem. Albor nie jest jednak drużyną, z którą łatwo się gra. Może tutaj nieźle namieszać, byle tylko nie przedobrzył, bo wrócą z niczym.

LKS Przedmość – LZS Radawie

Niedziela, 19.04.2015., godz. 16.00

Mimo, że dzieli ich 8 punktów, to są “tabelowymi” sąsiadami. Relacje między nimi to jednak nie miłe sąsiedzkie pogaduszki, a raczej ostra wymiana zdań. Kto tu będzie lepszy? LZS Radawie musi uważać na gospodarzy, bowiem odprawili z kwitkiem lidera.

LZS Radłów – LZS Stobrawa Wachowice

Niedziela, 19.042015, godz. 13.00

LZS Radłów traci dużo bramek, Stobrawa z resztą też. W ciemno można więc strzelać, że obie drużyny coś z przodu ugrają. Pytanie tylko, która z nich więcej? Tego jednak nie wie nawet Harry z Tybetu. Pozostaje czekać na niedzielę i oczekiwać wyniku.

LZS Żytniów – LZS Nasale

Niedziela, 19.04.2015., godz. 16.00

LZS Nasale przekroczył magiczną barierę 100 straconych bramek, a przyczynił się do tego między innymi ich ostatni mecz z LZS-em Wichrów (przegrana 16-1). Kolejny ich przeciwnik nie zalicza się do słabych, co źle wróży gościom. Wystarczy dodać, że na jesień LZS Żytniów wygrał 9-2.

LZS Wichrów – LKS Budowlani Strojec

Niedziela, 19.04.2015., godz. 13.00

Niewiele ich dzieli, bo tylko 1 punkcik. Zapowiada się wyrównany mecz.

Strojczanie szukali i znaleźli formę, co spowodowało, że w ostatniej kolejce, po dobrym meczu, wypunktowali LZS Borki Wielkie 3-0. LZS Wichrów z kolei nie popisał się, przegrywając w Lasowicach Wielkich aż 6-0.

Tenis stołowy

VII Grand Prix Gorzowa Śląskiego – runda finałowa

VII Grand P

Wiosenny Turniej Tenisa

wiosenny turniej podst i gimnSiatkówka

Turniej piłki siatkowej młodziczek – Praszka

turniej piłki siatkowej młodziczek

Podziel się