Zapowiedź sportowego weekendu (1-3 maja)

Zapowiedź sportowego weekendu (1-3 maja)

Jak co tydzień zapowiadamy sportowe wydarzenia, które odbędą się na arenach w naszym powiecie.

Zapraszamy!

Piłka nożna

A-klasa, 18 kolejka

Piast Gorzów Śląski – LZS Bugaj Nowy

Mecz przełożony

Środa, 13.05.2015, godz. 17.00

Kręci się A-klasowa karuzela, a wraz z nią drużyny. W wesołym miasteczku  nie wiadomo co może Cię spotkać za rogiem i tak trzeba traktować każde spotkanie.

Piast, jako beniaminek, radzi sobie dobrze. Jest spokojny o swoją przyszłość, co pozwala mu wychodzić na boisku ze względnym spokojem duszy. Trener gorzowian Sławomir Kałwak wykonał kawał dobrej roboty i wydaje się, że czasy B-klasy odeszły w siną dal.

Takiego komfortu nie mają jednak goście, ale do tego nas przyzwyczaili. Od momentu uzyskania awansu do A-klasy, LZS Bugaj Nowy nie błyszczy, a raczej zapewnia kibicom dreszcz emocji. Odpowiednio zajmował: sezon 2011/2012 – 12 miejsce, sezon 2012/2013 – 10 miejsce, sezon 2013/2014 – 11 miejsce oraz sezon 2014/2015 – ?.

Za każdym razem był raczej bliższy spadku niż awansu, ale potrafił z powodzeniem utrzymać się w lidze.

LZS Uszyce – Motor Praszka

Niedziela, 03.05.2015., godz. 17.00

Przepowiedzieliśmy Motorowi pierwszą wygraną, pisząc ostatnio w zapowiedziach: “W rundzie wiosennej po 3 kolejkach również mieli okrągłe 0, a pierwsze punkty zrobili z Prosną. Powtórka?” .

 Tym oto sposobem Motor odpalił.

Czy jeśli znów napiszemy, że powinni wygrać, to tak się stanie? Śliska sprawa, gdyż niestety nie mamy takiej mocy. A szkoda…

Będzie to dla tych drużyn ważny mecz. Dzieli ich jeden punkt, a stawka spotkania ogromna. Powoli muszą się zastanawiać, czy nie chcą czasem do ostatniej kolejki bić się o utrzymanie. Jeśli nie, to czas na wrzucenie drugiego biegu. W ostatniej kolejce LZS Uszyce i Motor Praszka odniosły cenne zwycięstwa. Teraz wygrać może tylko jeden z nich.

Prosna Zdziechowice – LZS Krzywiczyny

Sobota, 02.05.2015, godz. 17.00

Po trzech bolesnych porażkach przychodzi kolejny trudny mecz dla gospodarzy. LZS Krzywiczyny to czwarty zespół A-klasy, a ostatnio minimalnie przegrał z LZS-em Głuszyna 2-3. Czy nastąpi przełamanie dla Prosny?

Ich pozycja w tabeli z bezpiecznej powoli zmienia się w spokojnie, jeszcze mamy małą przewagę… Przydałaby się wygrana i poprawa nastrojów w drużynie.

LZS Ligota Oleska – LZS Chocianowice

Niedziela, 03.05.2015., godz. 17.00

Gospodarze notują bardzo słabą rundę wiosenną i szczerze mówiąc chyba sama drużyna jest tym faktem zaskoczona. W weekend majowy jednak oprócz udanego grilla może będzie udany mecz. Przeciwnikiem bowiem 12 ekipa A-klasy.

Ciekawostką jest, że goście póki co zgromadzili w tej rundzie o 1 punkt więcej od gospodarzy, a dokładnie 4.

B-klasa, 18 kolejka

LZS Borki Wielkie – LZS Albor Borki Małe

Niedziela, 03.05.2015., godz. 17.00

Nie ważne jakie miejsca zajmują w tabeli, nie ważne jak grali ostatni mecz i nie ważne jaką formę prezentują. Tu nie wchodzi w grę odpuszczanie na boisku, ani uśmiechanie się do siebie nawzajem. To derby Borek – tu nie ma miejsca dla słabych!

Wiele dałaby każda z drużyn, by wygrać mecz, ale tu będzie się liczyć tylko ich postawa na boisku. Elektryzujące starcie niesie ze sobą sporo emocji, a na trybunach na pewno nie zabraknie kibiców. Dla gospodarzy, którzy jeszcze nie wygrali na swoim boisku będzie ciążyć dodatkowa presja, ale taka już dola piłkarzy. Albor, jak na każdych derbach, zmobilizuje się maksymalnie, by pokazać, że to oni rządzą w derbach.

W niedzielę 3 maja nie będzie sielankowej atmosfery. Raczej nerwowe wyczekiwanie i ostra gra. Ostatnie ich bezpośredni pojedynek zakończył sie wynikiem 5-2 na korzyść Większych. Jak będzie tym razem?

LZS Kościeliska – LZS Radawie

Niedziela, 03.05.2015., godz. 17.00

Doczekaliśmy się starcia gigantów, bo tak trzeba traktować to spotkanie. Zagra lider z wiceliderem i jest o co grać. W przypadku wygranej gospodarzy, uciekną reszcie i tak naprawdę będą mogli już pojechać sobie na urlop wypoczynkowy do Kudowy Zdrój. W momencie, gdy wygrają goście, wszystko zacznie się od początku i będzie ciekawiej.

Dla LZS-u Radawie to chyba jedyna okazja, by zrównać się punktowo z liderem. Ciężko bowiem przewidywać, żeby LZS Kościeliska stracił punkty gdzie indziej.

“Po zero” zakończył się ich mecz w rundzie jesiennej, mamy nadzieję, że tym razem padnie więcej bramek. Dla kogo?  A, niech sami zdecydują.

LZS Wojciechów – Stobrawa Wachowice

Piątek, 01.05.2015., godz. 14.00

Gospodarze jeszcze nie uraczyli nas wygraną, ale okazja ku temu już w piątek 1. maja w meczu ze Stobrawą. Oby tylko nią nie popłynęli, gdyż jest niepozorna. Raz wąska i cicha, a raz szeroka z rwącym nurtem.

Obie ekipy mają dobry terminarz. Mecz w piątek o 14.00, a później majówka bez ograniczeń. Pozostałe drużyny (prócz jeszcze Budowlanych i LZS-u Żytniów) muszą w niedzielę jeszcze jakoś wyglądać…

LZS Przedmość – LZS Nasale

Niedziela, 03.05.2015., godz. 17.00

LZS Przedmość to Święty Mikołaj, gdyż jako jedyni stać ich było na gest, by podarować punkt LZS-owi Nasale. Goście dziękują, ale jednocześnie proszą o więcej. Czy gospodarze spełnią ich życzenie?

LZS Radłów – LZS Lasowice Wielkie

Niedziela, 03.05.2015., godz. 13.00

Goście w tej rundzie uzbierali 9 punktów i podejrzewa się, że są w formie. To nie jest najlepsza informacja dla LZS-u Radłów, który już raz przegrał z nimi. Gospodarzom powoli odjeżdża stawka i dogonić ich będzie coraz ciężej. Jeśli myślą o dobrym miejscu na zakończenie ligi, muszą wygrać.

LZS Żytniów – Budowlani Strojec

Piątek, 1.05.2015., godz. 16.00

Gospodarze, którzy rozsiedli się na 3 miejscu są w tym meczu faworytem. Przewagę psychologiczną mają jednak Budowlani, którzy w rundzie jesiennej wygrali 1-0. Goście zajmują 9 miejsce, ale do 5 brakuje im zaledwie 2 punktów. Mają o co grać.

Siatkówka

XXVII Majowy Turniej Siatkówki – Dobrodzień

Piątek, 1.05.2015

W sobotę i niedzielę, 25-26.04 w hali PSP w Dobrodzieniu odbyły się rozgrywki eliminacyjne. W grupie “A”triumfowała drużyna PRO-NET-BUD Piekary Śląskie, drugi był DREAM TEAM Dobrodzień, natomiast wgrupie “B” zwyciężyli siatkarze KADRY BOBREK Bytom, przed ZWS-em, również z Bytomia.

Finałowe rozgrywki odbędą się tradycyjnie dnia 1 maja. Zapraszamy!

Tenis stołowy

zaproszenie III Majowy Turniej w tenisa stołowego

Michał Krzyminski

Podziel się