Zapowiedź sportowego tygodnia (3-4 czerwca)

Zapowiedź sportowego tygodnia (3-4 czerwca)

Wyjątkowo opisujemy wydarzenia sportowe w naszym regionie, które odbędą się w środku tygodnia. Głównym tematem jest piłka nożna.

Zapraszamy!

Piłka nożna

IV Liga, 31 kolejka

OKS Olesno – MKS Pogoń Prudnik

Środa, 03.06.2015, godz. 18.00

Nie będziemy oryginalni i znów napiszemy, że jest to bardzo ważny mecz. Ważny, gdyż o utrzymanie, choć dobra runda w wykonaniu oleśnian sprawia, że nie trzeba obgryzać paznokci w obawie o ich los. Fakty są takie, że OKS jest faworytem i na pewno będzie chciał przełamać się po dwóch porażkach na własnym boisku.

W ostatniej kolejce zawodnicy wrócili z dalekiej podróży. Przegrywając 0-1, zdołali w końcowej części meczu strzelić Piastowi Strzelce Opolskie dwie bramki i ostatecznie wygrać. Miejmy nadzieję, że tym razem nie wybiorą się na odległy urlop… Jeśli chodzi o ten temat, to jedynie Tomasz Kubacki może pozwolić sobie na chwilę relaksu, na przykład w ośrodku wypoczynkowym Anpol w Starym Oleśnie, czy na Siedmiu Źródłach.  Pauzuje on bowiem za kartki.

Niewiadomy jest występ Mateusza Jeziorowskiego, który wraca do pełnej sprawności po rozcięciu łuku brwiowego w meczu z Porawiem Większyce. Jednak każdy kto chodzi na mecze OKS-u wie, że jest on prawie niezniszczalny i o takich urazach szybko zapomina.

Liga okręgowa, 28 kolejka

Start Dobrodzień – LZS Chrząstowice

Środa, 03.06.2015, godz. 18.00

Ostatnie trzy kolejki ligi okręgowej zapowiadają się bardzo ciekawie. Szczególnie dla drużyn walczących o utrzymanie. Dwie z nich zagają już w środę 3 czerwca przeciwko sobie, a wynik meczu dużo nam powie odnośnie ich przyszłości.

Dla gospodarzy jest to mecz o wszystko i jak sami zapowiadali dadzą z siebie 100 procent. Przeciwnik jednak też jest postawiony pod ścianą, co zwiastuje nam prawdziwą wojnę.

Ważą się losy stolarzy i to od nich zależy w jakiej klasie rozgrywkowej rozpoczną przyszły sezon. Marcin Bryś do dyspozycji będzie miał już Stanisława Grzesika i Dawida Kudełko, którzy pauzowali za kartki oraz Damiana Skorupę, który ostatnio na meczu był nieobecny. Z nimi w składzie Start musi zakończyć serię czterech spotkań bez gola.

A klasa, 23 kolejka

LZS Rudniki – LZS Bugaj Nowy

Czwartek, 04.06.2015, godz. 18.00

Czy ostatnia porażka sprawi, że ostatecznie LZS Rudniki nie awansuje? Niestety całkiem prawdopodobne. LZS Gronowice pokazał, że na własnym boisku jest bardzo mocny i w meczu na szczycie A klasy wygrał 2-0. Aktualnie gospodarze tracą trzy punkty do lidera i musiałaby stać się katastrofa, by jeszcze zamienili się miejscami. LZS Gronowice musiałby dwa razy się potknąć, a rudniczanie wszystko wygrywać.

– Nie wyszedł nam ostatni mecz i możemy za to srogo zapłacić. W Gronowicach nie byliśmy sobą… – mówi Tomasz Jasiński, trener LZS-u Rudniki. – Przez cały czas to my rozdawaliśmy karty, a jedna porażka sprawiła, że wszystko się zmieniło. Teraz sytuacja wygląda tak, że musimy liczyć na potknięcia rywali. 

O ich potknięcie będzie jednak ciężko, gdyż terminarz im sprzyja.

Wcześniej gospodarze remisowali z LZS-em Uszyce i LZS-em Rożnów. Jak do tej pory w całym sezonie łącznie dwa razy zremisowali i dwa razy przegrali. Niestety tak niewiele czasem trzeba, by nie osiągnąć swojego celu.

Szkoda tego sezonu, ale wszystko w grze póki piłka na boisku. Nie można się poddawać.

W czwartek do Rudnik przyjeżdża LZS Bugaj Nowy, który będzie miał ciężko o wywalczenie choć punktu. Te mu są jednak bardzo potrzebne.

LZS Ligota Oleska – Prosna Zdziechowice

Czwartek, 04.06.2015, godz. 18.00

Problemy kadrowe to główny powód tego, że LZS Ligota Oleska nie pojechał ostatnio na mecz. Z ich perspektywy jednak inaczej to wygląda. Szans na awans już dawno nie ma i co za tym idzie, mobilizacja drużyny jest mniejsza. Brak podstawowych zawodników (na przykład Bartłomiej Bryś, który ma kontuzje) również nie pomaga.

Do następnego spotkania gospodarze jednak już się szykują i będą walczyć o zwycięstwo. Przeciwnikiem Prosna, która jest bez formy. W ostatniej kolejce przegrała z LZS-em Rożnów, a wszystko odbyło się na nowym obiekcie sportowym w Zdziechowicach.

B klasa, 23 kolejka

LZS Radłów – LZS Borki Wielkie

(w Kościeliskach)

Czwartek, 04.06.2015, godz. 13.00

LZS Borki Wielkie pokazał, że umie grać ze Stobrawą, z którą po raz drugi wygrał w tym sezonie. Patrząc na terminarz gości, można pokusić się o stwierdzenie, że jeszcze coś ugrają. W ich rozkładzie LZS Radłów, LZS Nasale, LZS Przedmość i LZS Lasowice Wielkie.

Gospodarzom już nie wróżymy takiej przyszłości. Pozostałe mecze zagrają z wyżej notowanymi rywalami.

LZS Żytniów – LZS Przedmość

Czwartek, 04.06.2015, godz. 18.00

LZS Żytniów już dawno nie wygrał. Ostatnio 26 kwietnia z LZS-em Lasowice Wielkie 4-2. Jak będzie tym razem? W meczu z LZS-em Przedmość będzie miał ciężko o przełamanie, gdyż goście są po drugiej stronie bieguna. Notują serię trzech wygranych z rzędu.

LZS Wichrów – LZS Kościeliska

Czwartek, 04.06.2015, godz. 13.00

Lider przyjeżdża do dziesiątej drużyny B klasy, więc nietrudno o wytypowanie faworyta. Jednak musi zagrać na 100 procent, żeby znów nie było wpadki. Na cztery kolejki przed końcem sezonu jeszcze nic nie wiadomo.

LKS Budowlani Strojec – LZS Albor Borki Małe

Czwartek, 04.06.2015, godz. 18.00

Hokejowym wynikiem zakończył się ostatni mecz Budowlanych z  LZS-em Kościeliska. Dokładnie 4-8 dla lidera. W następnym meczu zmierzą się z przedostatnią drużyną B klasy i mogą sobie poprawić humory. Końcówkę sezonu mają nieciekawą. Przed nimi jeszcze wicelider, Stobrawa Wachowice i LZS Nasale.

Michał Krzyminski

Podziel się