Zapowiedź sportowego weekendu (13-14 czerwca)

Zapowiedź sportowego weekendu (13-14 czerwca)

Jak co tydzień zapowiadamy sportowe wydarzenia, które odbędą się na arenach w naszym powiecie.

Zapraszamy!

Zawody strażackie – Olesno

zawody strazackie

Piłka nożna

Saltex IV Liga, 33 kolejka

OKS Olesno – LKS Racłavia Racławice Śląskie

Sobota, 13.06.2015, godz. 15.00

Oleski “Mourinho” może w końcu powiedzieć: Misja wykonana!

Mowa oczywiście o Grzegorzu Krawczyk, który potwierdza, że jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Gdy przejmował drużynę, ta była w rozsypce. To on w cudowny sposób połączył wszystkie elementy w całość i sprawił, że OKS Olesno pozostaje w IV Lidze.

Osiągnięty cel zwiastuje, że w sobotę 13 czerwca na ulicy Wachowskiej zamiast meczu możemy mieć piknik w wykonaniu gospodarzy. Przewidujemy możliwe trzy scenariusze:

1. Rozluźnieni oleśnianie pokażą w końcu na co ich stać. Już nie muszą obierać taktyki “obrona Częstochowy” i zagrają miłą dla oka piłkę. Wszak takie nazwiska jak Kubacki, Jasina, Krzyminski, Czechowicz, czy Świerc potrafią wymienić między sobą kilka podań, a nie tylko “długa do przodu…”?

2. Sielankowy nastrój udzieli się zawodnikom Grzegorza Krawczyka, którzy myślami będą już na grillu. Rano się ogolą, a w szatni przed meczem poprawią fryzury. Na boisku będą biegać z gracją, a po 90 minutach zdziwienie: Aż piątka w plecy?

3. Oleśnianie nic sobie nie zrobią z osiągniętego celu. Do meczu podejdą z taką samą motywacją, jak do każdego spotkania i skończy się remisem “po zero” , lub 1-0 w którąś ze stron.

Która opcja najbardziej prawdopodobna?

Nie można jednak zapomnieć o sytuacji gości, którzy walczą o utrzymanie. Regulamin rozgrywek mówi jasno:

Z IV Ligi opolskiej spadają drużyny zajmujące 16, 17 i 18 miejsce oraz dodatkowo kolejne drużyny w zależności od ilości drużyn spadających z III Ligi

Racłavia zajmuje 15 miejsce, a nadal ma szanse na wyższą lokatę, nie zmienia to faktu, że z IV Ligi może spaść aż 5 zespołów. Przyjezdni na pewno na piknik nie przyjadą…

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomnieli o jednej kwestii. Otóż Mateusz Pawelec, który w meczu ze Stalą Brzeg otrzymał dopiero ósmą żółtą kartkę, pauzuje. Zamiast na Wachowską proponujemy podjechać na odnowę biologiczną do Hotelu & SPA “Na Kamieniu” w Borkach Małych. Polecamy masaż całego ciała.

Liga okręgowa, 30 kolejka

Start Dobrodzień – Stal Zawadzkie

Sobota, 13.06.2015, godz. 15.00

Nic tak nie smakuje, jak “dokopanie” odwiecznemu rywalowi, a przed taką możliwością stoi Start Dobrodzień. Regulamin rozgrywek mówi:

Z Klasy Okręgowej spadają drużyny zajmujące na zakończenie rozgrywek miejsca 15, 16 w swojej grupie oraz jedna drużyna z 14 miejsca z najmniejszą ilością punktów(…). Przy spadku większej ilości drużyn z IV Ligi opolskiej spada dodatkowo kolejna drużyna z 14 miejsca.

Jeśli chodzi o pierwszą interpretację, to Stal ma więcej punktów niż 14 drużyna z drugiej grupy ligi okręgowej. Jeśli chodzi o drugie zdanie, to jeszcze wszystko w grze. Jedno musi być jednak na pewno spełnione, Start mecz musi wygrać, żeby spuścić Stal.

Będzie to pożegnalny mecz ligi okręgowej, ponieważ co najmniej rok przerwy będzie ona funkcjonować bez naszych drużyn (trudno uwierzyć, że LZS Rudniki jeszcze awansuje, ale o tym później).

Stolarze zamiast szlifować drewno, muszą zacząć szlifować swoją formę na Stal Zawadzkie. Kibicom należy się solidne pożegnanie sezonu, kiełbaska z grilla i piwko do meczu.

A klasa, 25 kolejka

LZS Rudniki – LKS Krzywiczyny

Niedziela, 14.06.2015, godz. 17.30

Choć rudniczanie będą grac z LZS-em Krzywiczyny, to ich myśli będą w Rożnowie. Tam bowiem zagra LZS Gronowice o awans do ligi okręgowej. Jeśli wygra, LZS Rudniki ma “pozamiatane“. Taki jest sport i nie ma co się nad tym rozczulać. Regulamin mówi:

Z Klasy „A” do Klasy Okręgowej awansują mistrzowie każdej z sześciu grup.

I nikt więcej.

Światełko nadal się jednak tli i jeszcze trzeba walczyć. Historia już nie takie przypadki pamięta… Twierdza Rudniki ostatni raz została zdobyta 28 maja 2014 roku przez Victorię Chróścice. Do dziś zawodnicy Tomasza Jasińskiego na własnym obiekcie są niepokonani. Jak będzie w niedzielę 14 czerwca?

Gospodarze mają przed sobą jeszcze finał Pucharu Polski na szczeblu Kluczbork-Olesno. Zgadnijcie, kto jest przeciwnikiem. Oczywiście LZS Gronowice. Mecz odbędzie się 28 czerwca w Gronowicach.

Prosna Zdziechowice – LZS Kujakowice

Niedziela, 14.06.2015, godz. 17.30

Regulamin rozgrywek mówi:

Z Klasy „A” spadają drużyny zajmujące na zakończenie rozgrywek miejsca 12, 13 i 14 w swojej grupie oraz cztery drużyny z 11 miejsca z najmniejszą ilością punktów.

Oznacza to jedno. Prosna w niebezpieczeństwie, gdyż zajmuje 10 miejsce w tabeli, a 11 drużyna ma taką samą ilość punktów. Chcąc nie martwić się o swoją przyszłość i renomę, muszą w końcu wygrać.

Jest to co najmniej nieprawdopodobne, że mając w składzie Tomasza Kaziemierowicza, Prosna wszystko przegrywa. Był już festyn, był już ksiądz z poświęceniem, czas na pierwsze zwycięstwo na nowym boisku.

LZS Ligota Oleska – Piast Gorzów Śląski

Niedziela, 14.06.2015, godz. 17.30

Typowy mecz o przysłowiowe “frytki”. Sąsiedzi z tabeli, którzy zagrają o prestiż.

Beniaminek z Gorzowa Śląskiego buduje solidną drużynę i kto by dziś pomyślał, że rok temu grali w B klasie. Gospodarzom z kolei chyba podoba się A klasa, marzenia o awansie przekładają znów na kolejny sezon, a potem na kolejny, itd…

Walka o utrzymanie trwa

Regulamin rozgrywek mówi:

Z Klasy „A” spadają drużyny zajmujące na zakończenie rozgrywek miejsca 12, 13 i 14 w swojej grupie oraz cztery drużyny z 11 miejsca z najmniejszą ilością punktów.

Na dzień dzisiejszy spada LZS Kujakowice, Motor Praszka i LZS Bugaj Nowy. Niepewni utrzymania są: LZS Uszyce, Prosna Zdziechowice i LZS Chocianowice. Z wypisanych drużyn spaść mogą nawet cztery! No cóż, life is brutal… 

Tak się prezentuje terminarz ekip walczących o byt w A klasie:

Kolejka 25:

Prosna Zdziechowice – LZS Kujakowice

LZS Głuszyna – LZS Uszyce

LZS Ligota Dolna – LZS Bugaj Nowy

LZS Chocianowice – Motor Praszka

Kolejka 26:

LZS Kujakowice – LZS Rudniki

LKS Krzywiczyny –  LZS Chocianowice

Motor Praszka – LZS Ligota dolna

LZS Bugaj Nowy – LZS Rożnów

LZS Uszyce – Prosna Zdziechowice

B klasa, 25 kolejka

LZS Żytniów – LZS Kościeliska

Niedziela, 14.06.2015, godz. 14.00

Tak, potwierdzamy. LZS Kościelska mistrzem oleskiej klasy B. Regulamin rozgrywek mówi:

Awans do Klasy „A” uzyska 15-stu mistrzów Klasy „B” oraz ośmiu wicemistrzów Klasy „B” z najlepszym współczynnikiem punktowym.

Gratulujemy.

W perspektywie kolejnego meczu oznacza to sielankę i swawolę, czy przypieczętowanie swojego sukcesu? Raczej to drugie. Zawodnikom Sebastiana Kopla jednak polecamy zastanowić się nad przyszłością. Poziom A klasy jest zdecydowanie wyższy i w wakacje trzeba się uzbroić.

LKS Przedmość – LZS Borki Wielkie

Niedziela, 14.06.2015, godz. 14.00

Goście sprawili, że LZS Nasale pobił swój rekord pod względem straconych bramek – 205 aktualnie. Nie ma tu jednak nic zabawnego. LZS Nasale to drużyna z ambicjami i charakterem. Mimo bolesnych porażek, ani razu nie oddała meczu walkowerem. To się nazywa duch sportowy! Ale to nie o niej teraz.

O ile gospodarze grają o nic, bowiem podium mają zagwarantowane, to goście marzą o czwartej lokacie na zakończenie sezonu.

LZS Radłów – LZS Wojciechów

Niedziela, 14.06.2015, godz. 14.00

Całe szczęście niżej nie da się spaść, więc gospodarze mogą być spokojni. Oleska klasa B staję się coraz mocniejsza, a o awans w niej jest naprawdę ciężko. Obie drużyny wiedzą jak się gra w piłkę nożną i mamy nadzieję, że pokażą to na murawie.

LZS Wichrów – LZS Radawie

Niedziela, 14.06.2015, godz. 14.00

Awans do Klasy „A” uzyska 15-stu mistrzów Klasy „B” oraz ośmiu wicemistrzów Klasy „B” z najlepszym współczynnikiem punktowym.

Tak stanowi regulamin rozgrywek. Goście pozostają w grze!

Wyliczenia jednak kto awansuje, a kto nie, są skomplikowane. Ważne, by LZS Radawie punktował maksymalnie, ponieważ będą mieli o wiele większe szanse na awans.

LKS Budowlani Strojec – Stobrawa Wachowice

Niedziela, 14.06.2015, godz. 14.00

Gospodarze są najbardziej nieprzewidywalną drużyną B klasy. Typowa drużyna wygrywa ze słabszymi, a przegrywa z lepszymi. Budowlani jednak nie piszą się w ten schemat. Oni wyznaczają nowe standardy… W meczu ze Stobrawą ciężko więc o wytypowanie wyniku. Jedno jest pewne, ten kto stawia na nich w bukmacherce może wygrać fortunę albo stracić wszystko.

Michał Krzyminski

Podziel się