Dożynki gminy Rudniki

Dożynki gminy Rudniki

To były niezapomniane dożynki z kilku powodów. Po pierwsze aż osiemnaście wsi przygotowało korony dożynkowe, po drugie było aż czterech zwycięzców i po trzecie po raz kolejny wszyscy świetnie się bawili.

Świętowanie rozpoczęło się koncertem Pajujo w sobotę, ale w niedzielę miała miejsce główna biesiada. Po uroczystej mszy niekończący się korowód ruszył w stronę boiska, gdzie doszło do przekazania chleba na ręce wójta Andrzeja Pyziaka i przewodniczącego rady gminy Edwarda Gładysza. Bochen przekazali starostowie dożynek Katarzyna Cieślak z Teodorówki i Piotr Mońka z Jaworka.

W konkursie na najpiękniejszą koronę pierwsze miejsce przyznano wsiom Młyny, Mostki, Odcinek i Rudnikom. Rudniczanie będą reprezentować gminę na dożynkach wojewódzkich.

Siedem wsi zajęło drugie miejsce,a dokładnie korony: Bobrowy, Chwiłów, Dalachowa, Janinowa, Jaworka, Julianpola i Łazów. Na trzecim miejscu były korony Jaworzna, Mirowszczyzny i Żytniowa.

Za nawiązanie do godła Polski Bugaj również został nagrodzony.

Na scenie zaprezentowali się między innymi: dzieci z Przedszkola Publicznego w Rudnikach, dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dalachowie, młodzież z Gimnazjum Publicznego w Rudnikach, Zuzanna Pecyna i Artura Wrzesiński w tańcu, mieszkańcy Odcinka, z Ireną Tobis oraz kapela ludowa „Po zagonach”, czy kabaret “Czarny Lotos”.

Michał Krzyminski

Podziel się