Mistrzyni i Festiwal Pchnięcia Kulą w oleskiej “Trójce”

Mistrzyni i Festiwal Pchnięcia Kulą w oleskiej “Trójce”

Anna Wloka, Młodzieżowa Mistrzyni Polski w pchnięciu kulą była gwiazdą II Festiwalu Pchnięcia Kulą w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Oleśnie. W festiwalu, który odbył się w sobotę 26 września, uczestniczyli nauczyciele, uczniowie, rodzice, a nawet samorządowcy.

Lekkoatletka przeprowadziła wspólną rozgrzewkę, wystąpiła w specjalnym pokazie swojej dyscypliny, a później sędziowała w konkursie pchnięcia kulą.

 – Warto robić takie imprezy, choćby dlatego, żeby wypromować naszą dyscyplinę – mówi Anna Wloka. – Nie każdy nawet wie na czym ona polega, jak wygląda i o co w niej chodzi. Widzę, że powoli rośnie wiedza na temat lekkoatletyki, również wśród najmłodszych, być może również dzięki mojej osobie. Pchnięcie kulą to wbrew pozorom bardzo techniczna dyscyplina, gdzie liczy się każdy szczegół. Kulomioci są wygimnastykowani, szybcy i silni.

Kulomiotka z Brońca zakończyła już sezon, dlatego bez zastanowienia przyjęła zaproszenie na imprezę. Z tegorocznych zmagań nie jest jednak w pełni usatysfakcjonowana.

– Przed Mistrzostwami Europy doznałam kontuzji, gdyby nie ona, myślę, że wróciłabym z medalem – ocenia sportsmenka.

Oprócz Anny Wloki na festiwalu pojawił się również Marcin Patyk z Szyszkowa, który uprawia rzut dyskiem i pchnięcie kulą w LUKS Podium Kup.

Nie tylko jednak pchnięcie kulą królowało na boisku oleskiej „Trójki”. Uczniowie rywalizowali bowiem w grach i zabawach z wykorzystaniem sprzętu lekkoatletycznego z programu „Lekkoatletyka dla każdego”, prowadzonego przez Barbarę Bioły.

 – „Sport to zdrowie” to hasło naszej szkoły, przykładamy do tego ogromną wagę – mówi Grażyna Lipińska, dyrektor PSP nr 3 w Oleśnie. – Festyn miał również na celu promocję sportu i zdrowego stylu życia. Lekkoatletyka to nasza mocna strona. Chcemy, by nasza szkoła stała się centrum lekkoatletycznym miasta i gminy. Współpracujemy między innym z klubem LUKS Podium Kup i po cichu liczymy, że kolejna Ania Wloka „urodzi” się właśnie u nas.

Oto wyniki II “Festiwalu pchnięcia kulą”:

Podstawówka dziewczynki:

1. Bednarska Karolina – 7,76 m

2. Krupa Weronika – 5,36 m

3. Gernarnd Emilia – 4,54 m

Podstawówka chłopcy

1. Płóciennik Dawid – 5,96 m

2. Dipell Florian – 5,2 m

3. Kandziora Denis – 4,8 m

Gimnazjum dziewczynki:

1. Brzęczek Aleksandra – 8,21 m

2. Chęcińska Julia – 7,45 m

3. Kuzaj Paulina – 7,34 m

Gimnazjum chłopcy

1. Kościelny Jakub – 10,66 m

2. Knopik Kevin – 10,56 m

3. Baros Patryk – 6,90 m

Mężczyźni po 25 roku

1. Krawulski Adam – 14,25 m

2. Gręda Piotr – 10,57 m

3. Gruska Henryk – 10,09 m

Kobiety po 25 roku

1. Gernarnd Sylwia -8,35 m

2. Dembowska Agnieszka -7,86 m

3. Joanna Lech – 7,07 m

Na scenie wystąpili również uczniowie z programem artystycznym pod hasłem „Żyć zdrowo”. W organizację przedsięwzięcia zaangażowani byli nie tylko nauczyciele, ale również rodzice, którzy chętnie włączyli się do akcji.

Damian Pietruska

Zdjęcia Mirosław Dedyk

Podziel się