Ekologiczna-torebka.pl – weźmy ekologię w swoje ręce!

Ekologiczna-torebka.pl – weźmy ekologię w swoje ręce!

Dwóch przedsiębiorców z Olesna, Kamil Arndt i Maciej Kowalski wpadli na genialny pomysł– Ekologiczna Torebka, która łączy kilka ogniw: ekologię, klientów, lokalne sklepy i środowisko przedsiębiorców.

Od 6 listopada w 140 sklepach na terenie całego powiatu oleskiego wraz z zakupionymi produktami rozdawanych jest 50 tysięcy ekologicznych, darmowych toreb. Surowce, z których wykonane są torby pochodzą ze źródeł kontrolowanych i nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Nie przyczyniają się również do nielegalnego wycinania lasów. 50 000 toreb to 2 500 kilogramów papieru, który posiada certyfikat FSC.

– Polacy zużywają 466 sztuk plastikowych toreb na osobę rocznie. Poprzez wprowadzenie na lokalny rynek ekologicznej torebki, chcieliśmy zmniejszyć zużycie plastikowych toreb, które zaśmiecają nasze środowisko – mówią Kamil Arndt i Maciej Kowalski. – Nasz motyw przewodni to: “weźmy ekologię w swoje ręce”.

Na pomyśle oleskich przedsiębiorców zyskuje jednak nie tylko ekologia. Zyskują bowiem również:

Konsumenci, którzy otrzymują w sklepach darmowe, ekologiczne torby wielokrotnego użytku.
Sklepy, które wyraziły chęć dodawania torebek do zakupów, mogą dać klientom coś “ekstra” za darmo.
Przedsiębiorcy, zyskują możliwość dotarcia ze swoją ofertą do bardzo szerokiego grona odbiorców.

Przedsiębiorcy otrzymują nieinwazyjną, niespotykaną i nowoczesną formę reklamy. Na torebce reklamuje się 21 różnych przedsiębiorstw i instytucji z Olesna i okolic. Kilka firm oferuje rabat z ekologiczną torebką.

– Zachęcamy ludzi do zapoznania się i skorzystania z ofert firm, które reklamują się na torebce – mówią pomysłodawcy projektu. – Korzystając z oferty chociaż jednej z tych firm, przyczyniamy się do ochrony środowiska. To mały krok dla nich, duży dla środowiska.

Nic dziwnego, że ekologiczne torebki zostały pozytywnie przyjęte przez środowisko lokalne.

– Bardzo spodobała mi się idea, która łączy korzyści dla środowiska z korzyściami dla mojej firmy – mówi Tomasz Bryś, właściciel firmy Insant z Olesna. – Inwestując w tę reklamę mam możliwość dotarcia do bardzo szerokiego grona odbiorców na terenie całego powiatu oleskiego, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska w naszym regionie.

12219605_1210430985636895_5168100388613277723_n

Zgodnie z dyrektywą unijną Polacy przed 2019 rokiem muszą zredukować zużycie plastikowych toreb do 90 sztuk na osobę, a przed 2025 rokiem do 40 sztuk na osobę. Będzie się to wiązało ze wzrostem cen “foliówek” dla klientów w sklepach.

– Cieszę się, że ktoś w końcu się wziął za torebki foliowe – mówi Karina Kuś-Jendrak, położna z Olesna. – W dzisiejszych czasach, robiąc zakupy, przynosiłam po kilka “foliówek” na raz. Mało tego, za każdą z nich musiałam zapłacić. Kiedy pierwszy raz sprzedawczyni obok zakupów na ladzie położyła ekologiczną torebkę i powiedziała, że jest za darmo, byłam nieco zaskoczona, bo wcześniej się z czymś takim nie spotkałam. Torebka wyglądała na solidną, co wzmocniło moje zdziwienie, że ktoś daje taki produkt za darmo. Weszłam na stronę internetową ekologicznej torebki, bo nie wiedziałam skąd one się biorą i uważam, że potrzebujemy więcej tak pozytywnych inicjatyw w naszym powiecie.

12239594_1210431005636893_5942958567493354147_n

Wszystkie szczegóły, kontakt do twórców Ekologicznej Torebki oraz listę sklepów można znaleźć tutaj:

http://ekologiczna-torebka.pl/

Damian Pietruska

Zdjęcia: Marcin Matyjak – EM Media Group.

*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się