18-latek podejrzany o handel narkotykami. Usłyszał 84 zarzuty

18-latek podejrzany o handel narkotykami. Usłyszał 84 zarzuty

18-latek z Olesna został zatrzymany przez policjantów. Chłopak jest podejrzany o sprzedaż narkotyków. Według funkcjonariuszy, narkotyki trafiały także do osób nieletnich. W jego mieszkaniu śledczy znaleźli ponad 30 tabletek ekstazy, blisko 30 gramów narkotyków oraz kilka porcji dopalaczy.

Kryminalni z praszkowskiego komisariatu ustalili 18-latka, który może mieć związek z handlem narkotykami. Funkcjonariusze postanowili przeszukać jego mieszkanie. Tam znaleźli zapakowany w woreczki strunowe biały proszek, susz roślinny oraz tabletki.

Już wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczone substancje to ponad 30 tabletek ekstazy, blisko 20 gramów amfetaminy oraz kilka gramów marihuany i dopalaczy.

Zajmujący się sprawą śledczy ustalili, że 18-latek handlował narkotykami na przełomie września i listopada. Narkotyki trafiały także do osób nieletnich. Do transakcji miało dojść również na terenie szkoły.

Zebrane w sprawie informacje i dowodowy pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu łącznie 84 zarzutów – w tym sprzedaży narkotyków nieletnim. Prokurator zastosował wobec 18-latka policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

Za takie przestępstwa może grozić nawet do 10 lat więzienia.

*- Informacja: KPP Olesno.

Podziel się