Mikołaj przyjechał nowym samochodem do ŚDS-u w Sowczycach

Mikołaj przyjechał nowym samochodem do ŚDS-u w Sowczycach

Nietypowy gość odwiedził uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Sowczycach. W Miejskim Domu Kultury spotkali się bowiem ze św. Mikołajem, który oprócz drobnych upominków przywiózł dla placówki nowy samochód.

Mikołaj rozdał aż 34 świątecznych upominków dla grzecznych podopiecznych ŚDS-u w Sowczycach. Każdy z osobna musiał jednak na upominek “zapracować” sobie wierszykiem, piosenką lub po prostu pamiątkowym zdjęciem z sympatycznym gościem.

Mikołajowi paczki pomagali przygotować darczyńcy z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie i Spółdzielni Inwalidów Odrodzenie w Oleśnie.

Kiedy Mikołaj zakończył pracę, uczestnicy zaprezentowali jasełka, które wszystkim przypadły do gustu i dały sporo do myślenia. Następnie zgromadzeni zasiedli do tradycyjnej wigilijnej biesiady.

Tego dnia odbyło się również uroczyste przekazania nowego samochodu placówki. Nowiutki 9-osobowy Volkswagen Transporter przystosowany do przewozu wózków inwalidzkich został wypróbowany między innymi przez …św. Mikołaja i Stanisława Belkę, starostę oleskiego.

– To już drugi samochód placówki, ale nasze potrzeby transportowe są ogromne – mówi Katarzyna Balcerzak, dyrektor ŚDS w Sowczycach. – Dowozimy niemal wszystkich uczestników do placówki, a pochodzą oni z czterech gmin powiatu oleskiego, a jedna osoba z Kłobucka. Niezmiernie cieszymy się z nowego samochodu, który pozwoli sprostać naszym potrzebom.

Damian Pietruska

Podziel się