Piast zaskoczył na finiszu i pożegnał się z fanami

Piast Gorzów Śląski, wygrywając z wiceliderem, udanie pożegnał się ze swoją publicznością.

Mecz początkowo był nerwowy. Obie strony notowały sporo niedokładności, co odbijało się na widowisku. Z minuty na minutę jednak Piast grał odważniej, a potwierdzeniem tego była bramka Sławomira Kałwaka po zagraniu Kamila Trochy. Rezultatem 1-0 zakończyła się pierwsza połowa, ale po zmianie stron gorzowianie dobili przeciwników.

Najpierw uderzeniem z woleja z okolic połowy boiska popisał się Kałwak. Atomowe uderzenie „wypluł” golkiper przyjezdnych, a Marceli Hanas wypełnił formalności. Później zamieszanie związane z ustaleniem rzutu wolnego przy polu karnym gliwiczan wykorzystał Kamil Drewniok. Podczas gdy większość zawodników była przy arbitrze, ten postawił piłkę na parkiecie i do pustej bramki egzekwował stały fragment.

– Umiemy grać z teoretycznie lepszymi drużynami. Poprzednio byliśmy blisko wygrania z Rekordem Bielsko-Biała, teraz pokonujemy faworyzowany GSF Gliwice. Niestety żegnamy się z gorzowską publicznością w hali, ale zapraszamy już na boisko trawiaste. Na “dzień dobry” mecz derbowy z LZS-em Uszyce 12 marca o godzinie 15:00 – mówi Bartłomiej Kuder.