Złoto Klaudii Wieczorek w mas wrestlingu!

Złoto Klaudii Wieczorek w mas wrestlingu!

Pochodząca z Biskupic Klaudia Wieczorek z kolejnym wielkim sukcesem w mas wrestlingu! Sportsmenka zdobyła złoty medal w kategorii do 75 kg podczas targów FIBO w niemieckiej Kolonii. Obok niej na trzecim miejscu podium znalazła się druga Polka – Agnieszka Korycka. Piotr Oszczędłowski zdobył złoty medal w kategorii do 90 kg.

Klaudia w walce finałowej pokonała Patricię Luxner z Austrii.

– Był to turniej międzynarodowy. Udział brały tylko osoby wcześniej zaproszone, więc nie było przypadkowych zawodników – mówi Klaudia Wieczorek.

Zawody odbyły się podczas targów FIBO w Kolonii (7-10 kwietnia). Były to największe i najbardziej prestiżowe targi sportowe w tej części globu. Wystawcy oraz zwiedzający przyjechali z całego świata, aby zobaczyć na żywo swoich idoli, poznać nowości sprzętowe i związane z odżywianiem i suplementacją. 725 wystawców z 40 krajów prezentowało swoje produkty na 130 000 m². Z informacji organizatora wiemy, że tegoroczne tragi FIBO odwiedziło 150 tysięcy osób z ponad 100 krajów.

9 i 10 kwietnia były dniami otwartymi dla wszystkich posiadaczy biletów, którzy poza stanowiskami mogli podziwiać także zawody sportowe, rozgrywane na licznych scenach, m.in. Strongman Champions League czy mas wrestlingu.

Mas wrestling polega na przeciągnięciu przeciwnika w pozycji siedzącej lub wyrwaniu mu drewnianej pałki, którą trzymają obaj zawodnicy. Polskę reprezentowała trójka zawodników, która w niedzielnym finale uplasowała się następująco:

Klaudia Wieczorek Olesno, kat. do 75 kg – 1 miejsce,

Agnieszka Korycka Iłża, kat. do 75 kg – 3 miejsce,

Piotr Oszczędłowski Poznań, kat. do 90 kg – 1 miejsce.

Nazwiska tych Polaków są dobrze znane wszystkim, którzy śledzą tę scenę sportową. Polacy mają na koncie liczne osiągnięcia na arenie międzynarodowej. Do największych osiągnięć Klaudii Wieczorek należy tytuł wicemistrzyni Polski podczas debiutanckiego startu, tytuł mistrzyni Czech oraz trzecie miejsce w Pucharze Mistrzostw Świata, który odbył się w Moskwie. Wśród zawodników pojawiły się także nazwiska gwiazd innych dyscyplin, jak Sean O’Hagan (Irlandia), Stefan Siekiej (Norwegia), Adam Darazs (Węgry), Martina Ollesch (Niemcy).

Zawodnicy z Polski już szykują się na wrześniowe Mistrzostwa Świata w Kirgistanie, gdzie zawalczą o najwyższe podium.

– W tym roku chciałabym wziąć udział w Mistrzostwach Polski, które będą dla mnie przepustką na wyjazd na Mistrzostwa Świata w Kirgistanie. Moim celem są też Mistrzostwa Europy na Węgrzech, ale one wiążą się ze sporymi kosztami. Liczę, że znajdzie się sponsor, który pomoże mi w wyjeździe – mówi Klaudia Wieczorek.

Mas wrestling stale się rozwija. W planach na najbliższe kilka lat jest wdrążenie mas wrestlingu do grona dyscyplin olimpijskich.

*- Na zdjęciu Klaudia Wieczorek z prawej.

Agnieszka Korycka, Michał Krzyminski

Podziel się