• Home »
  • Sport »
  • Albor wielki w derbach i niekompletna Stobrawa – 18. kolejka oleskiej klasy B

Albor wielki w derbach i niekompletna Stobrawa – 18. kolejka oleskiej klasy B

Albor wielki w derbach i niekompletna Stobrawa – 18. kolejka oleskiej klasy B

Sensacyjny wynik padł w derbach Borek, w których Albor Borki Małe pokonał 2-0 odwiecznego rywala – LZS Borki Wielkie. Zespół z Borek Małych czekał na derbowe zwycięstwo 1274 dni!

Nie wystarczy grać i kreować sytuacje bramkowe. Trzeba jeszcze strzelać gole, o czym zapomniał LZS Borki Wielki. Drużyna Krzysztofa Meryka przegrała najważniejszy mecz w sezonie.

– Zamiast wygrać wysoko, przegrywamy – mówi Krzysztof Meryk, trener LZS-u Borki Wielkie. – Albor był dwa razy pod naszą bramką, miał półtorej okazji, a strzelił dwa gole. My za to marnowaliśmy hurtowo okazje. Łukasz Bensz przestrzelił w dodatku karnego… Cały mecz byliśmy na połowie przeciwników, oddaliśmy mnóstwo strzałów, ale bramkarz gości spisał się bardzo dobrze.

To, co nie udało się gospodarzom, zrobił Albor. Ten miał niewiele okazji, ale zdecydowanie lepiej radził sobie ze strzelaniem goli. Bramki na terenie wroga zdobyli Paweł Jung i Bartosz Małyska.

– Co tu dużo opowiadać – komentuje Józef Bardosz, prezes Albor-u Borki Małe. – Derbowe zwycięstwo zawsze cieszy.

To spotkanie potwierdza, że derby rządzą się swoimi prawami. O wiele wyżej notowany LZS Borki Wielkie przegrał z zespołem z dołu tabeli, dlatego spadł na 6. miejsce. Albor Borki Małe wygrał mecz, prestiż i opuścił ostatnie miejsce w oleskiej klasie B!

O wiele łatwiej wygrana przyszła Budowlanym Strojec, którzy mierzyli się ze Stobrawą. Zawodnicy z Wachowic mieli problemy kadrowe i rozpoczęli spotkanie siedmioosobowym składem. Po pół godzinie gry, gospodarze zdekompletowali się i oddali mecz walkowerem. Do tego czasu Budowlani wygrywali 3-0, a na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Kamil Więdłocha i raz grający trener Łukasz Cieśla. Piłkarzy ze Strojca w tabeli wyprzedza Prosna, która wygrała w Praszce z Motorem 3-0. Bramki zdobyli: Tomasz Kazimierowicz, Tomasz Czechowicz i Jarosław Młynek.

W innym ciekawym meczu LZS Wichrów pokonał LZS Zębowice 4-0. To już piąta wygrana gospodarzy z rzędu, czym notują awans w tabeli. Aktualnie piastują czwarte miejsce!

Kolejka 18:

LZS Żytniów – LZS Radłów 6-0

LZS Wojciechów – LZS Radawie 1-4

LZS Wichrów – LZS Zębowice 4-0

Motor Praszka – Prosna Zdziechowice 0-3

Stobrawa Wachowice – Budowlani Strojec 0-3 (walkower)

LZS Borki Wielkie – Albor Borki Małe 0-2

LZS Przedmość – LZS Bugaj Nowy 0-1

Tabela (źródło: liga.net.pl) :

tabela

Michał Krzyminski

Podziel się