Kolejny rekord frekwencji na Zlocie Pojazdów Pożarniczych w Główczycach

Kolejny rekord frekwencji na Zlocie Pojazdów Pożarniczych w Główczycach

W tym roku korowód jednostek pożarniczych był bardzo długi. W VIII edycji wzięło udział 119 jednostek pożarniczych, co jest nowym rekordem frekwencji.

Zlot „Fire Truck Show” powstał z myślą o wypromowaniu Główczyc oraz całej gminy Dobrodzień, a inspirowany był Międzynarodowym Zlotem Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych Master Truck. Śmiało można powiedzieć, że udało się, a zasięgiem zlotu są zaskoczeni sami organizatorzy.

DSCN9977– Bardzo się cieszymy, że jest progres, że z roku na rok jest nas więcej. Po raz kolejny pobiliśmy rekord frekwencji! – mówi Tomasz Kus, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Główczycach. – Niezmiernie mi miło, że tylu strażaków zechciało przyjechać do Główczyc, żeby miło spędzić weekend. Chwała strażakom za to, że dbają o samochody, że cały czas je tuningują i modernizują. Dzięki nim możemy podziwiać piękne pojazdy pożarnicze na naszym zlocie. Chcę również podziękować burmistrz Dobrodzienia Róży Koźlik, bez której tego zlotu by nie było. Dziękuję.

Tomasz Kus jest współorganizatorem zlotu, a za całokształt pracy otrzymał list gratulacyjny. Na zlocie oczywiście największą atrakcją był wielki prysznic.

– Brawa dla strażaków za tak liczne przybycie. Już ósmy raz możemy się tu wspólnie spotkać, a zlot spełnił swoje zadanie. Główczyce i cała gmina Dobrodzień zostały wypromowane – mówi Róża Koźlik, burmistrz Dobrodzienia. – Słyniemy już z imprez strażackich. Na terenie naszej gminy rokrocznie odbywa się zlot pojazdów pożarniczych, oraz Zawody Sikawek Konnych na Górnym Śląsku w Szemrowicach. Gmina Dobrodzień to trzy hasła: Dobrodzień stolarstwem stoi, strażakami stoi oraz imprezami sportowymi stoi.

Klimat imprezy świetnie przedstawia film Mateusza Miszy, który mamy przyjemność zaprezentować:

Zapraszamy również do przepięknej galerii Krzysztofa Kuca, który uwiecznił na zdjęciach VIII Zlot Pojazdów Pożarniczych. Przed wami ponad 250 zdjęć!

Michał Krzyminski

Podziel się