Perły Powiatu Oleskiego – przedsiębiorcy otrzymali nagrody

Perły Powiatu Oleskiego – przedsiębiorcy otrzymali nagrody

Kancelaria Brokerska Mariusz Jerka, Gerard Kotarski Piekarstwo-Ciastkarstwo, Michał Chrzan – firma Wood Pol Julianpol oraz Firma Cocon Systemy Komputerowe to tegoroczni zdobywcy Pereł Powiatu Oleskiego.

Nagrody starosty oleskiego zostały wręczone w środę 23 listopada podczas VIII Forum Ekonomicznego Kooperacja 2016. Tegoroczne forum połączone było z wystawą produktów i usług branży metalowej, maszynowej i motoryzacyjnej.

-Organizacja forum ma na celu promocję zarówno firm, które działają na terenie powiatu oleskiego oraz promocję samorządów gminnych i powiatowego – mówi Stanisław Belka, starosta oleski. – My jako samorządy również czerpiemy z rozwoju firm. Jeśli firma dobrze się rozwija, płaci podatki, wspiera działania poprzez wsparcie różnych inicjatyw, to cieszy. Współpraca buduje, dlatego życzę sobie jak najwięcej tego typu przedsięwzięć.

Perły Powiatu Oleskiego to nagrody symboliczne, podnoszące prestiż przedsiębiorstwa.

– To nagrody przede wszystkim symboliczne, bowiem przecież nie dają dodatkowych możliwości finansowych, ale uskrzydlają, podnoszą prestiż firmy – ocenia Stanisław Belka. – Firmy chętnie na swoich materiałach promocyjnych chwalą się, że są laureatami tej nagrody. To gwarancja jakości.

Przedstawiamy laureatów oraz nominowanych do nagrody “Perła Powiatu Oleskiego” za osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości:

Innowacyjny produkt/usługa roku

IMG_1851Nominowani:

  • Piekarnia Jan Kuzaj w Wojciechowie – chleb razowy ziarnisty,
  • Kancelaria Brokerska Mariusz Jerka – kancelaria brokerska w Oleśnie

“Perłę Powiatu Oleskiego” otrzymała:

Kancelaria Brokerska Mariusz Jerka

Zdobycie licencji brokera ubezpieczeniowego po dwudziestu latach pracy jako multiagent to nieczęsty przykład pozytywnej zmiany w podejściu do obsługi klienta w dziedzinie ubezpieczeń. Jedyna kancelaria brokerska na terenie powiatu oleskiego opierająca swoją działalność na niezależności brokera wobec zakładów ubezpieczeń.

Kancelaria kieruje swoją ofertę do lokalnych firm. Dzięki autorskim modyfikacjom procedur usługi zostały dostosowane do specyfiki i potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw.

Kancelaria nie zapomina o osobach prywatnych. Klienci otrzymują możliwość korzystania z usługi do tej pory niedostępnej lub trudno dostępnej. W odróżnieniu od pośredników zależnych oferujących dostęp do przeciętnie kilku lub kilkunastu towarzystw Kancelaria ma możliwość zawierania ubezpieczenia w każdym działającym w kraju zakładzie ubezpieczeniowym.


 Modernizacja roku

 IMG_1857Nominowani:

  • Gerard Kotarski – Piekarstwo-Ciastkarstwo – budynek lodziarni i kawiarni w Zębowicach,
  • Adam Staroń – Elektromechanika samochodowa – zakład elektromechanicznych w Oleśnie.

Perłę Powiatu Oleskiego otrzymał:

Gerard Kotarski – Piekarstwo-Ciastkarstwo

Gerard Kotarski założył niedużą piekarnię w 1987 roku w Kadłubie Wolnym. W 1995 roku przeniósł siedzibę firmy do Zębowic, poszerzając jednocześnie ofertę o całą gamę wyrobów piekarniczych i cukierniczych. Aktualnie zatrudnia 25 piekarzy i cukierników. Chleb firmowy produkowany przez piekarnię Gerarda Kotarskiego otrzymał wyróżnienie w programie “Doceń Polskie”.

Firma Gerard Kotarski jest w ciągłym rozwoju. W 2015 roku oddała do użytku odrestaurowaną lodziarnię i kawiarnię w Zębowicach. Obecnie na ukończeniu jest budowa nowej piekarni. Dzięki stałym inwestycjom firma jest nowoczesnym zakładem spełniającym najwyższe standardy jakościowe.


Menedżer roku

IMG_1865Nominowani:

  • Gerard Blaszczok – właściciel firmy ZHU Trimex – Gorzów Śląski,
  • Michał Chrzan – właściciel firmy Wood Pol Michał Chrzan – Julianpol,
  • Urszula Sieradzka – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Praszce
  • Rafał Desczyk – Dobroteka Dobrodzień

Perłę Powiatu Oleskiego otrzymał:

Michał Chrzan – firma Wood Pol Julianpol

Michał Chrzan swoją przygodę z prowadzeniem działalności gospodarczej rozpoczął w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości w 2006 roku w Częstochowie. W 2010 roku założył firmę Wood Pol. W pierwszych latach funkcjonowania firma oferowała tylko altanki drewniane i domki narzędziowe.

Dzięki skutecznym działaniom polegającym na rozszerzaniu kontaktów biznesowych, obecności na branżowych wystawach oraz zabiegom marketingowym propozycje dla klientów poszerzone zostały o domki letniskowe, domki dla dzieci, pawilony, zadaszenia i tarasy, garaże, place zabaw, dobudówki, stolarkę okienną i drzwiową.

Obecnie Wood Pol sprzedaje swoje wyroby na terenie Czech, Słowacji, Francji, Niemiec, Anglii, Austrii, Danii, Szwecji i Norwegii. Odbiorcami tych produktów są najczęściej firmy prowadzące ośrodki wypoczynkowe, ale także instytucje publiczne i osoby prywatne.

Pan Michał Chrzan posiada tak potrzebne w prowadzeniu biznesu wyczucie rynku, determinację i wiarę w realizację własnych pomysłów.


Czarna Perła Powiatu Oleskiego

IMG_1876Za szczególny wkład w rozwój przedsiębiorczości i promocję powiatu oleskiego:

Firma Cocon Systemy Komputerowe

Firma Cocon Systemy Komputerowe powstała w grudniu 1996 roku. Jej głównym kierunkiem działania jest dostarczenie kompleksowych rozwiązań w dziedzinie informatyki małym, średnim i dużym firmom oraz instytucjom w kraju i za granicą.

Cocon jest autoryzowanym i cenionym partnerem DellTM, Gold partner Lenovo oraz HP. Zatrudnia fachowców z zakresu IT, znanych nie tylko na lokalnym rynku, oprócz tego posiada własny dział poligrafii, dział serwisu wraz z serwisem urządzeń fiskalnych.

W 2015 roku Cocon poszerzył działalność o usługi programistyczne i zajmuje się tworzeniem aplikacji, projektowaniem 3D, VR oraz szeroko pojętym marketingiem internetowym. Powstał osobny projekt pod nazwą Digital Holding wydzielony jako spółka z.o.o.

W latach 2013, 2014, 2015 firma Cocon otrzymała tytuł “Gazele Biznesu”.

14 października 2016 w Atenach Cocon odebrał zaszczytny tytuł “partnera roku” firmy Dell w rejonie Europa Środkowo-Wschodnia w kategorii “Ambasador Marki”.


Damian Pietruska

Podziel się