Grzegorz Świtała nowym trenerem OKS-u!

Grzegorz Świtała nowym trenerem OKS-u!

OKS Olesno po kilku miesiącach poszukiwań w końcu znalazł trenera. To Grzegorz Świtała, niegdyś utalentowany bramkarz i wychowanek OKS-u, a ostatnio trener bramkarzy w GKS-ie Bełchatów i MKS-ie Kluczbork.

Grzegorz Świtała to jeden z najbardziej utalentowanych wychowanków OKS-u. Świetny bramkarz, którego swego czasu testowała Wisła Kraków. Po odejściu z OKS-u reprezentował barwy między innymi Chrobrego Głogów, MKS-u Kluczbork, LZS-u Piotrówka czy TOR-u Dobrzeń Wielki.

OKS bez stałego trenera pozostawał od początku października 2016 roku. Funkcję tymczasowego szkoleniowca pełnili w tym czasie Sebastian Kopel i Zbigniew Bienias. Zarząd oleskiego klubu prowadził rozmowy z wieloma trenerami, aż na horyzoncie pojawił się pomysł zatrudnienia oleśnianina, który doskonale zna miejscowe warunki i zawodników, a poza tym, jak na swój wiek (32 lata) ma spore doświadczenie zarówno piłkarskie, jak i trenerskie.

Opcja zatrudnienia wychowanka w roli trenera pojawiła się na początku grudnia, wraz z zwolnieniem popularnego “Świtka” z GKS-u Bełchatów z funkcji trenera bramkarzy. Oleśnianin do Bełchatowa trafił razem z trenerem Andrzejem Konwińskim, z którym pracował wcześniej w MKS-ie Kluczbork również jako szkoleniowiec bramkarzy.

Grzegorz Świtała ma już pewne doświadczenie jako trener pierwszej drużyny, które zdobywał prowadząc B-klasowy LZS Kościeliska.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że zatrudnienie Grzegorza Świtały na stanowisku trenera OKS-u to dobry ruch dla wszystkich. Utalentowany zawodnik, który swoimi piłkarskimi dokonaniami z miejsca powinien zdobyć szacunek szatni, wychowanek, który nikogo nie musi przekonywać do lojalności wobec klubu oraz młody trener na dorobku, dla którego praca na stanowisku pierwszego trenera w IV-ligowym klubie może być zdobyciem cennego doświadczenia i trampoliną do pracy w bardziej utytułowanych klubach.

OKS Olesno zajmuje 9 miejsce i ma 21 punktów w opolskiej IV lidze. W rundzie wiosennej będzie walczyć o spokojne utrzymanie i zbudowanie solidnych fundamentów na przyszły sezon.

Damian Pietruska

*- Zdjęcie – Grzegorz Świtała w roli trenera LZS-u Kościeliska.

Podziel się