Szopki z Borek Wielkich na międzynarodowej wystawie

Szopki z Borek Wielkich na międzynarodowej wystawie

W sobotę 14 stycznia laureaci VIII Międzynarodowej Wystawy Szopek Bożonarodzeniowych udali się wraz z Anną Meryk, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Borkach Wielkich do Uciechowic.

Uroczysta Gala wręczenia nagród laureatom VIII Międzynarodowej Wystawy Szopek w Uciechowicach rozpoczęła się o  godz. 1500.  Galę poprowadziła dyrektor Teresa Grabowska, witając gości i dziękując sponsorom. W scenerii szopy z Betlejem, na wystawie zgromadzono 494 szopki bożonarodzeniowe, wykonane przez przedszkolaków, uczniów i dorosłych.

Z boreckiej podstawówki do konkursu zgłoszono 8 szopek z czego 7 zdobyło miejsca i wyróżnienia. Pomysłowość, fantazja i precyzyjność zostały docenione. Najwyższe lokaty uzyskały szopki wykonane z plastikowych łyżeczek, makaronu i piernika. Każda z wyróżnionych szopek posiadała oryginalne, własnoręcznie wykonane postacie.

W kategorii dorosłych I miejsce zajęła misternie wyszydełkowana szopka Doroty Brodackiej. Po uroczystości wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na pyszny poczęstunek.

Laureaci konkursu:

  • I miejsce: Dorota Brodacki (kategoria dorosłych),
  • II miejsce: Julia Ptak, Maksymilian Zug,
  • III miejsce: Anna Zug,
  • Wyróżnienia: Oliwia Goinda, Patryk Goinda, Miriam Giza, Izabela Stróżyk.

Opiekun Anna Meryk.

Podziel się