60-osobowy rock`n`rollowy zespół wystąpi w Praszce

60-osobowy rock`n`rollowy zespół wystąpi w Praszce

Projekt Arka to inicjatywa zapoczątkowana dwa lata temu przez Michała Jędryszka, instruktora M-GOKiS w Praszce.

Wtedy to Kółko Gitarowe wykonało trzy koncerty z repertuarem Arki Noego. Tym razem młodzi artyści postanowili pójść o krok dalej.

– Połączyliśmy siły z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Krzepicach oraz Przedszkolem Sióstr Felicjanek z Praszki – mówi Michał Jędryszek. – Wspólnie wykonamy dwa koncerty. 18 marca o godzinie 17 w sali widowiskowej M-GOKiS w Praszce oraz 19 marca również o 17 w sali widowiskowej GOK w Krzepicach.

W repertuarze po raz kolejny utwory Arki, ale z najnowszego okresu jej twórczości. Pierwsze próby młodzi muzycy mają już za sobą.

– Jesteśmy po pierwszej wspólnej próbie i muszę powiedzieć, że jestem pełen optymizmu – ocenia Michał Jędryszek. – Wykonawcy widzieli się pierwszy raz w życiu, a grali tak, jakby znali się od zawsze. Należy pamiętać, że niełatwym jest zgranie ze sobą 60 osób. Tym bardziej, że najmłodszy wykonawca ma zaledwie 4 lata, najstarszy zaś 26.

Próbkę umiejętności młodych artystów można zobaczyć tutaj:

Organizatorzy zapewniają moc wrażeń.

– Nowe piosenki Arki różnią się znacznie od tych z początku działalności – komentuje Julia Jędryszek, która w Projekcie Arka 2 gra na gitarze basowej. – Na pewno są to wciąż piosenki religijne, jednak muzycznie to rasowy rock’n’roll! Posłuchajcie tylko Rozpędzonego albo Wuchtę Wiary!

Oprócz rodziny Jędryszków organizacją projektu zajmują się:

  • Tomasz Szejka – instruktor gitary w GOK w Krzepicach,
  • Emilia Pikos – instruktorka śpiewu w GOK w Krzepicach,
  • Barbara Adamska – instruktorka kółka plastycznego M-GOKiS w Praszce, którego rysunki stanowią tło afiszu reklamującego koncerty, autorka plakatu,
  • Maciej Śliwiński – realizator nagłośnienia oraz oświetlenia.

Siostry przygotowujące dzieci z Przedszkola Sióstr Felicjanek z racji wrodzonej skromności postanowiły pozostać anonimowe.

petarda6_zlogo_bialym2

Podziel się