Samoobsługowy alkomat w Dobrodzieniu

Samoobsługowy alkomat w Dobrodzieniu

Samoobsługowy alkomat został zainstalowany w poczekalni Komisariatu w Dobrodzieniu. Urządzenie przekazała policji burmistrz Dobrodzienia Róża Koźlik.

Władze Dobrodzienia zakupiły alkomat ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. To kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego województwa.

Urządzenie zostało zainstalowane w poczekalni komendy przy ul. Edyty Stein 5b. Dzięki niemu, każdy odpowiedzialny kierowca będzie mógł zweryfikować swój stan trzeźwości i wsiąść za kierownicę bez narażania się na odpowiedzialność karną za kierowanie pod działaniem alkoholu.

Komendant Komisariatu Policji w Dobrodzieniu podinsp. Wojciech Brzęczek odbierając urządzenie podkreślił, że jest to kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego województwa. Zanim usiądziemy za kierownicą, a mamy wątpliwości co do stanu trzeźwości – by nie doszło do tragedii – warto z niego skorzystać!

Przypominamy!

  • jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰ to jego stan określa się mianem po spożyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie
  • w przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 ‰ to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest traktowane jako przestępstwo

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Jednak najważniejsze w tym wszystkim, jest nasze wspólne bezpieczeństwo, w tym jak najmniej tragicznych zdarzeń na drogach.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się