• Home »
  • Galeria »
  • Stary szpital w Oleśnie – te zdjęcia naprawdę warto zobaczyć!

Stary szpital w Oleśnie – te zdjęcia naprawdę warto zobaczyć!

Stary szpital w Oleśnie – te zdjęcia naprawdę warto zobaczyć!

Przypominamy nasz post z 2017 roku. Ta galeria jest na tyle wyjątkowa, że warto do niej wrócić.


Przedstawiamy imponujące zdjęcia Michała Trybulaka, które zostały zrobione kilkanaście lat temu w starym szpitalu przy ulicy Wielkie Przedmieście w Oleśnie.

Ponad 150-letnia lecznica, w której obecnie znajduje się Lidl, jako szpital nie działa już od końca XX wieku. Do momentu przebudowy budynku na supermarket była miejscem dla przeróżnych eksploratorów. Krążyły legendy, według których w budynku straszyło, przedmioty poruszały się, a ostatni personel uciekał ze szpitala w popłochu. Wszystko przez pozostawione w budynku narzędzia, łóżka, a nawet odzież.

– Zdjęcia zrobiłem gdzieś w 2005/2006 roku – mówi Michał Trybulak, autor fotografii. – Po prostu poszedłem tam sobie i wszedłem głównym wejściem tam od tyłu (otwarte było). Obecnie wokół tego szpitala krąży wiele legend wyssanych z palca. Najczęściej powtarzają się bajeczki, że wszyscy go opuścili w popłochu, bo tam straszyło. Pozostawiono tam wszystko dlatego, że były to stare i zużyte przedmioty, a od dawna działał nowy szpital, z coraz to nowszym wyposażeniem, a przedmioty ze starego szpitala nie były nikomu potrzebne.

Mimo, że legendy już na zawsze pozostaną legendami. Przez swoją budowę, pozostawione przedmioty i zniszczenia, miejsce miało swój klimat. Szpital nagrywano między innymi w teledyskach i filmach.

Świetnie swoisty klimat starego szpitala oddał na zdjęciach Michał Trybulak. Warto na chwilę przenieść się do tego tajemniczego miejsca.

Podziel się