Ekstremalna Droga Krzyżowa ruszy ulicami i duktami gminy Olesno

Ekstremalna Droga Krzyżowa ruszy ulicami i duktami gminy Olesno

Aż trzy trasy zaplanowano w tym roku na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która odbędzie się w nocy z piątku na sobotę 23 i 24 marca, niezależenie od warunków atmosferycznych.

Najdłuższa, z kościoła Bożego Ciała w Oleśnie do opolskiej katedry ma 55 kilometrów. Nieco krótsza, której trasa okrąża Olesno pobliskimi wioskami liczy 41 km, a najkrótsza, nieoficjalna ma 15 km.

Każda z tras startuje po mszy św. w kościele Bożego Ciała o 18.30.

To inna droga krzyżowa niż wszystkie pozostałe. Wiąże się przede wszystkim z wysiłkiem i pracą nad sobą. Jak czytamy na oficjalnej stronie wydarzenia:

– Ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie, lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, ale dlatego, bo chcę się z Tobą spotkać. To droga do nowego życia.

Ideodawcą EDK jest ks. Jacek WIOSNA Stryczek – Prezes i założyciel Stowarzyszenia WIOSNA – jednej z największych organizacji pozarządowych w Polsce, przywódca ogólnopolskich programów pomocowych – Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.

Wszystkie informacje, trasy, rozważania i zapisy można znaleźć tutaj: https://www.edk.org.pl/


Grafika ze strony edk.org.pl

Podziel się