• Home »
  • Sport »
  • Marta Rakowska – najlepsza w kraju 12-letnia pływaczka stylu zmiennego

Marta Rakowska – najlepsza w kraju 12-letnia pływaczka stylu zmiennego

Marta Rakowska – najlepsza w kraju 12-letnia pływaczka stylu zmiennego

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-letnich (runda I tzw. zimowa) zostały przeprowadzone na terenie całego kraju w marcu tego roku. Zawody te były podsumowaniem pływackiego sezonu zimowego 2018 dla najmłodszych zawodników.

W dniu 12.04.2018 r. Polski Związek Pływacki zaprezentował, na łamach europejskiego rankingu SWIMRANKINGS, krajowe wyniki ogólnopolskiej rywalizacji młodzików 12-letnich w konkurencjach indywidualnych z I rundy zawodów.

W krajowym zestawieniu wyników ogólnopolskich bardzo wysoko została sklasyfikowana Marta Rakowska reprezentująca Sekcję Pływacką VEGA Dobrodzień. Marta w swoich regionalnych występach w Raciborzu, gdzie startowali zawodnicy tylko z Opolszczyzny i Śląska, rywalizowała korespondencyjnie ze swoimi rywalkami z całej Polski.

W ogólnopolskiej klasyfikacji rundy zimowej, Marta została Najlepszą Młodziczką 12-letnią w kraju na dystansie 200m stylem zmiennym. Natomiast w konkurencji 200m stylem grzbietowym i 400m stylem dowolnym zajmowała drugie miejsca, zaś konkurencję 100m stylem dowolnym zakończyła na miejscu trzecim.

Należy przypomnieć, iż Marta wystartowała w czterech konkurencjach indywidualnych – 100m i 400m stylem dowolnym oraz 200m stylem grzbietowym i zmiennym. Jak się ostatecznie okazało, uzyskane wyniki indywidualne pozwoliły zająć najwyższe miejsca nie tylko na Opolszczyźnie i Śląsku, ale również w ścisłej czołówce krajowych rankingów wśród zawodniczek 12-letnich.

Letnia runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-letnich zostanie przeprowadzona korespondencyjnie w całym kraju w czerwcu 2018 r. Marcie mocno kibicujemy i życzymy powodzenia.

Przy tej sportowej okazji, Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA z Dobrodzienia nr KRS 0000157060, zwraca się z gorącą prośbą o przekazywanie swojego 1% podatku na dalsze wspieranie i promowanie sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży. Prośbę o wsparcie szczególnie kierujemy zarówno do kibiców jak i do sympatyków sportu pływackiego, których nie brakuje na terenie Powiatu Oleskiego.

Wspomniany ranking można zobaczyć tutaj: ranking-po-mdmm12_2018-runda1-1


*- Informacja i zdjęcie: Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA Dobrodzień.

Podziel się