• Home »
  • Informacje »
  • Trwa remont oddziału ginekologiczno–położniczego i noworodkowego oleskiego szpitala

Trwa remont oddziału ginekologiczno–położniczego i noworodkowego oleskiego szpitala

Trwa remont oddziału ginekologiczno–położniczego i noworodkowego oleskiego szpitala

Na czas prac pacjentki zostały przeniesione do wydzielonej części interny. Porody odbywają się w części ginekologicznej, w gabinecie zabiegowym o standardzie sali operacyjnej.

W ramach inwestycji powstanie nowa sala porodowa przystosowana do porodów rodzinnych (również w wodzie), trzyosobowe sale dla pacjentek i sale obserwacyjne dla noworodków.

Przebudowa oddziału będzie kosztować 2.893.408 zł. W tej kwocie mieści się 69% dofinansowanie unijne. Prace zakończą się we wrześniu tego roku. To już drugi etap remontu tego oddziału. Pierwszy zakończył się dwa lata temu.


Oleski szpital ma również nowy tomograf najnowszej generacji

oleski-szpital-ma-nowy-tomograf-najnowszej-generacji

Nowy tomograf komputerowy jest już zamontowany. Wykonane zostaną jeszcze testy i urządzenie będzie mogło być wykorzystywane. Pierwsi pacjenci skorzystają z niego już w maju.

Tomograf jest 16-rzędowy (stary był czterorzędowy) i jakość skanu oraz diagnostyki jest nieporównywalna od tej uzyskiwanej dzięki staremu poprzednikowi.

Tomograf kosztował 1.906.990 zł., a na jego zakup szpital pozyskał dofinansowanie z RPO w wysokości 1.300.151 zł. Urządzenie ma 5-letnią gwarancję obejmującą 24-godzinny serwis we wszystkie dni tygodnia.


*- Informacja i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Oleśnie.

Podziel się