Grzegorz Kasdepke na spotkaniu autorskim w szkole w Wachowie

Grzegorz Kasdepke na spotkaniu autorskim w szkole w Wachowie

W środę 25 kwietnia Publiczną Szkołę Podstawową w Wachowie odwiedził Grzegorz Kasdepke.

Znany pisarz jest ambasadorem ogólnopolskiego programu edukacyjnego MegaMisja fundacji Orange.

Uczniowie wraz z nauczycielami- liderką MegaMisji w Wachowie – Żanetą Bochnacką-Fil i Robertem Płaziukiem podjęli się niełatwego wyzwania i nagrali filmik zachęcający inne szkoły do udziału w programie. Film został nagrodzony i dzięki temu dzieci miały okazje poznać autora swoich ulubionych książek, a pisarz mógł obserwować, jak w szkole funkcjonuje MegaMisja.

W pierwszej części spotkania uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o książkach oraz ich bohaterach. Grzegorz Kasdepke czytał fragmenty swoich utworów i opowiadał dzieciom o tym, w jaki sposób został pisarzem oraz skąd czerpie inspiracje do swoich opowieści. Uczniom bardzo podobały się historie motywu miłosnego na przykładzie książki „Tylko bez całowania, czyli jak radzić sobie z niektórymi emocjami”.

Następnie, dzieci miały okazje wcielić się w rolę dziennikarzy-zadawały pisarzowi pytania, nieraz zaskakujące, dociekliwe oraz prywatne. Po udzieleniu wyczerpujących odpowiedzi, wyjątkowy gość szkoły w Wachowie rozdał niezliczoną ilość autografów.

Kolejną częścią spotkania było zaprezentowanie pisarzowi wiedzy zdobytej podczas zajęć MagaMisji. Uczniowie udowodnili, że poznali zasady bezpiecznego Internetu i są przygotowani do korzystania z komputera i nowych mediów w sposób pożyteczny.

Warto dodać, że wizyta Pana Grzegorza w Publicznej Szkole Podstawowej w Wachowie była niezwykłym wydarzeniem, ponieważ jego książki w bibliotece szkolnej cieszą się ogromną popularnością. Uczniowie sami wcielają się w rolę pisarzy, tworząc dalsze losy „Detektywa Pozytywki”.


*- Informacja i zdjęcia: PSP Wachów.

Podziel się