Już w środę 23 maja o 18:00 w Dwójce!

Już w środę 23 maja o 18:00 w Dwójce!

Internet dostarcza dzieciom i młodzieży mnóstwo rozrywki, ale może być też bardzo niebezpieczny, czego jako rodzice musimy być świadomi! Zapraszamy na specjalne spotkanie 23 maja o godz. 18:00 w atrium szkolnym z Leanne Rhodes na temat bezpieczeństwa dzieci w internecie.

Leanne zajmuje się profilaktyką i pomocą osobom, które stały się ofiarami współczesnego niewolnictwa na tle seksualnym oraz handlu ludźmi – głównie kobietami i dziećmi. Rok temu prowadziła już zajęcia w szkołach, co odbiło się bardzo pozytywnym echem, a dzieci i młodzież biorąca udział w spotkaniach miała możliwość poznać zagrożenia, oraz sposoby lepszej ochrony siebie w sieci. Leanne dzieli się swoimi doświadczeniami, oraz osób, z którymi styka się na codzień i którym pomaga! To często historie, których nie usłyszysz w mediach.

W tym roku również przez cały tydzień poprowadzi spotkania w oleskich szkołach podstawowych, gimnazjalnych i średnich, a dodatkowo coś o co prosili nauczyciele i władze szkół, czyli spotkanie otwarte dla rodziców – nie tylko rodziców uczniów Dwójki!

Życie Leanne Rhodes zmieniło się na zawsze, kiedy pewnego dnia spotkała kobietę, która została uratowana z handlu ludźmi. Leanne kilka lat temu założyła w Rumunii organizację Abolishion. Jej działania skupiają się na zwalczaniu i zapobieganiu niewolnictwu na tle seksualnym.

– Najwięcej ofiar handlu ludźmi w krajach Unii Europejskiej pochodzi z Rumuni” – mówi Leanne – Około 60% ofiar stanowią kobiety, a 30% – dzieci. Ponad 50% ofiar to osoby zmuszane do prostytucji i do niewolnictwa seksualnego. Są to statystyki, o których wiemy. Handel ludźmi to zorganizowana przestępczość, a co za tym idzie, związane z nią działania są ukryte. Tak naprawdę nie wiemy, jak wygląda pełen obraz.

Leanne Rhodes prowadzi również działalność w różnych instytucjach publicznych, a także współpracuje z rządami i organizacjami pozarządowymi. Jej działania koncentrują się na zwiększaniu świadomość problemu handlu ludźmi, edukowaniu i wprowadzaniu zmian prawnych, które pozwolą uchronić przed tym problemem jak najwięcej osób.

Leanne Rhodes prowadzi warsztaty dla uczniów, w trakcie których opowiada, jakie niebezpieczeństwa związane z handlem ludźmi czyhają w internecie i jak się przed nimi uchronić.

Wydarzenie facebookowe spotkania dla rodziców:
https://www.facebook.com/events/560936277633929/

Leanne Rhodes tydzień zakończy również otwartym spotkaniem dla młodzieży w piątek o 19:00 podczas Kontrastu.

Szczegóły tego wydarzenia znajdziesz na stronie:

https://www.facebook.com/KontrastOlesno/

plakat-leanne-a3


*- Informacja i zdjęcia: KZ Kanaan Olesno.

Podziel się