Trener Grzegorz Świtała odchodzi z OKS-u Olesno

Trener Grzegorz Świtała odchodzi z OKS-u Olesno

Grzegorz Świtała opuścił stanowisko trenera OKS-u Olesno. Teraz będzie trenerem bramkarzy w II-ligowej Skrze Częstochowa.

Wychowanek OKS-u, były golkiper i trener bramkarzy, szkoleniowcem OKS-u był od grudnia 2016 roku.

W sezonie 2016-2017 obejmował drużynę po rundzie jesiennej, w której OKS zajmował 9 miejsce i miał 21 punktów. Sezon zakończył na 8 miejscu, a OKS zdobył w sumie 47 punktów.

W kolejnym sezonie 2017-2018 OKS pod wodzą Grzegorza Świtały do końca walczył o utrzymanie, a sezon zakończył na 13 miejscu (33 punkty).

Teraz zarząd oleskiego klubu musi szukać nowego szkoleniowca. Nie ma zbyt wiele czasu, bo opolska IV liga startuje 11 sierpnia.

– Prowadzimy rozmowy z trzema potencjalnymi kandydatami – mówi Andrzej Wiecha, prezes OKS-u. – Nazwisko nowego trenera podamy najprawdopodobniej do połowy pierwszego tygodnia lipca.

OKS po sezonie 2017-2018, gdzie do końca walczył o utrzymanie, potrzebuje solidnych wzmocnień. Zarząd klubu czeka jednak z transferami, aby można było je uzgodnić z nowym trenerem. Obecnie wiadomo jedynie tyle, że niepewna jest przyszłość w oleskim klubie wypożyczonych zawodników MKS-u Kluczbork, który również dopiero formuje kadrę na przyszły sezon.

Damian Pietruska

Podziel się