Droga z Wysokiej do Kolonii Łomnickiej zostanie przebudowana

Droga z Wysokiej do Kolonii Łomnickiej zostanie przebudowana

W środę 25 lipca w Starostwie Powiatowym w Oleśnie podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej z Wysokiej do Kolonii Łomnickiej.

To ostatni, trzeci etap przebudowy drogi Wygoda-Wysoka-Klekotna. Tym razem przebudowany ma być odcinek o długości 5 160 metrów.

– Wraz z przebudową drogi zostaną wykonane wszystkie niezbędne zabezpieczenia, czyli przejścia dla pieszych, zatoki autobusowe, a przede wszystkim droga będzie przebudowana od strony technicznej – mówi Stanisław Belka, starosta oleski. – Wymieniona zostanie podbudowa, wykarczowane zostaną pnie drzew, które wrastały w korpus drogi.

Na spotkaniu przedstawiono terminy prac.

– Prace projektowe, pomiarowe, geodezyjne już trwają i liczymy na to, że wykonawca jeszcze w tym roku zrealizuje przynajmniej część inwestycji, a dokończenie i rozliczenie inwestycji planowane jest na przyszły rok – mówi Stanisław Belka.

Remont był szczególnie wyczekiwany przez mieszkańców, bowiem droga była w wyjątkowo kiepskim stanie. Ta droga była nieoficjalnym objazdem podczas długiego remontu drogi wojewódzkiej nr 901, czyli na odcinku Olesno-Dobrodzień.

– To bardzo istotna droga i ważna inwestycja. Cieszymy się, że dojdzie do jej realizacji w przeciągu najbliższych dwóch lat, albowiem do szczególnego pogorszenia jakości stanu technicznego tej drogi doszło z uwagi na prowadzoną modernizację drogi wojewódzkiego pomiędzy Olesnem a Dobrodzieniem. Większość kierowców, również samochodów ciężarowych korzystało wówczas z tej drogi – mówi Klaudiusz Małek, radny gminy Olesno z terenu dotyczącego inwestycji.

Koszt całkowity inwestycji to 4 372 752 złotych, w tym dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego wynosi 1 889 829 złotych.

Damian Pietruska

Podziel się