• Home »
  • Informacje »
  • 760 kilogramów ofiarowanych produktów. Uczniowie i darczyńcy spisali się na medal!

760 kilogramów ofiarowanych produktów. Uczniowie i darczyńcy spisali się na medal!

760 kilogramów ofiarowanych produktów. Uczniowie i darczyńcy spisali się na medal!

Wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie po raz kolejny dołączyli do akcji Świątecznej Zbiórki Żywności, która odbyła się w piątek i sobotę 30 listopada i 1 grudnia.

Po raz 22. odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. To akcja organizowana przez Banki Żywności w całej Polsce. To piękne dzieło niesienia pomocy innym wciąż się rozwija, także w Oleśnie. W tym roku mottem akcji były słowa:

„Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół”.

Celem Świątecznej Zbiórki Żywności było zebranie jak największej ilości produktów żywnościowych, które zostają przekazane osobom zagrożonym niedożywieniem. Dodatkowym elementem projektu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa i niedożywienia w Polsce. Pierwsza zbiórka odbyła się w 1997 roku i od tamtej pory prowadzona jest regularnie w sklepach na obszarze całego kraju. W tym roku akcja prowadzona jest w ponad 3 tys. sklepów spożywczych w 500 miejscowościach.

W piątek i w sobotę 30 listopada i 1 grudnia od rana Wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Lompy rozpoczęli dyżury w wybranych sklepach na terenie Olesna i zbierali ofiarowywane produkty dla rodzin uczniów ZSZ w Oleśnie.

Udało im się zebrać 763 kilogramy ofiarowanych produktów.

Zbiórka odbywała się w Sedalu w Oleśnie przy ul. Słowackiego; sklepie POLOmarket przy ul. M. Konopnickiej oraz czterech sklepach Spółdzielni PSS Społem z siedzibą w Oleśnie przy ul. Kościuszki:

  • w sklepie „Lewiatan” przy ul. M. Curie Skłodowskiej,
  • w sklepie „Lewiatan” przy ul. Częstochowskiej,
  • w sklepie „Społem” przy ul. ks. Łysika,
  • oraz w Delikatesach na Rynku,

W akcji uczestniczyli wolontariusze z klas technikum handlowego, informatycznego, elektrycznego i budowlanego: Pietras Patrycja, Aksamit Wiktoria, Buchwald Martyna, Wróbel Emilia, Skibińska Anna, Skowronek Natalia, Pilot Aneta, Keler Daria, Landsmann Oliver, Żywica Jakub, Konieczny Agnieszka, Franke Anna, Kiełbus Ewelina, Chrobok Ola, Bator Natalia, Kozan Kinga, Paśmionka Adam, Ogrodnik Rafał oraz Benedykt Baron pod opieką Brygidy Libery, Anety Libery, Małgorzaty Kapuścik, Joachima Rataja i Zygfryda Lukosika.

– Ofiarność i otwarcie na potrzeby mniej zamożnych okazały się jak co roku wielkie – mówi Joachim Rataj, prezes stowarzyszenia. -Wszystkim Darczyńcom oraz zarządom sklepów składamy serdeczne podziękowanie i życzymy szczęśliwych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.


*- Informacja i zdjęcia: ZSZ Olesno.

Podziel się