OSP Biskupice mistrzem VI Powiatowych Zawodów w Prądopiłce Strażackiej!

OSP Biskupice mistrzem VI Powiatowych Zawodów w Prądopiłce Strażackiej!

Osiem drużyn wystartowało w szóstej edycji Powiatowych Zawodów w Prądopiłce Strażackiej w Biskupicach. Tegorocznym mistrzem gospodarze z Biskupic.

To już szósta edycja zawodów, więc lokalni pasjonaci doskonale znają zasady gry. Dla tych, którzy zetknęli się z tym pierwszy raz, wyjaśniamy o co chodzi. Dwie drużyny ustawiają się po przeciwnych stronach zbiornika i prądem wody starają się wbić pływającą piłkę do bramki.

Zasady są bardzo podobne do piłki nożnej. Są kartki, auty i gole. Mecz ma dwie połowy, a każda z nich trwa pięć minut. W przypadku remisu dogrywka trwa również pięć minut albo do “złotego” gola, czyli do pierwszej bramki.

Zawody odbywają się systemem pucharowym, co oznacza, że zwycięzca bezpośredniego pojedynku awansuje do dalszego etapu, przegrany odpada.

Trafienie do bramki nie jest jednak łatwe, czasem zajmuje to kilka dobrych minut. Strażacy walczą niezwykle ambitnie, mają swoje strategie, które starają się ulepszać.

Zawody prądopiłki strażackiej są atrakcyjne i widowiskowe, a do tego bardzo rzadko spotykane, dlatego cieszą się sporą popularnością.

Zawody, które odbyły się 2 czerwca to niejedyna atrakcja w Biskupicach. Dla najmłodszych zorganizowano plac zabaw, konkursy i zabawy. Można było podziwiać pokaz iluzji magika Huberta Burzyńskiego, a dwa dni w festynowym namiocie odbywała się zabawa taneczna.

Przedstawiamy kompletne wyniki zawodów:

Wyniki spotkań grupowych:

OSP Szemrowice – OSP Biskupice 0-1

OSP Kadłub Wolny – OSP Dalachów 3-2

OSP Pludry – OSP Jamy 1-3

OSP Bzinica Stara – OSP Nowe Karmonki 4-2

Półfinał

OSP Biskupice – OSP Kadłub Wolny 4-2

OSP Jamy – OSP Bzinica Stara 5-3

Finał 

 OSP Kadłub Wolny – OSP Bzinica Stara 1-2

OSP Biskupice – OSP Jamy 3-0


Klasyfikacja końcowa

  1. OSP Biskupice
  2. OSP Jamy
  3. OSP Bzinica Stara
  4. OSP Kadłub Wolny

Damian Pietruska

Podziel się