Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (9-11 listopada)

Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (9-11 listopada)

W tym cyklu zapowiadamy kulturalne, imprezowe i sportowe wydarzenia, które odbędą się w naszym powiecie. Tym razem do naszej “Zapowiedzi” dołączamy wydarzenia z poniedziałku 11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Chcemy, by nasi czytelnicy byli na bieżąco z kalendarzem imprez i przed wyjściem z domu mieli szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Zachęcamy więc wszystkich organizatorów imprez wszelakich do kontaktu z nami poprzez adres e-mail: redakcja@ool24.pl

W drogę!


Narodowe Święto Niepodległości – Olesno

olesno


Narodowe Święto Niepodległości – Praszka

11_listopada_praszka


Narodowe Święto Niepodległości – Dobrodzień

dobrodzien


Narodowe Święto Niepodległości – Gorzów Śląski

gorzowsl


Narodowe Święto Niepodległości – Radłów

radlow


Narodowe Święto Niepodległości – Rudniki

rudniki


Sport

Tenis stołowy

Turniej Tenisa Stołowego z Okazji Jubileuszu 10 -lecia Sekcji M-GOK Gorzów Śląski

jubileusz_tenis


Wojewódzkie Turnieje Klasyfikacyjne – Gorzów Śląski

wojewodzki_turniej


Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego z Okazji Święta Niepodległości – Praszka

reg-sw-niep-2019


Taniec

Oleski Festiwal Tańca

festiwaltanca


Piłka nożna

Klasa okręgowa, 14 kolejka

okregowa

ZKS Motor Praszka – SKF TOR Dobrzeń Wielki

Sobota, 09.11.2019, godz. 13.00

Motor jak na razie jest typowym średniakiem w klasie okręgowej. Równie często wygrywa, jak przegrywa. W przedostatniej kolejce rundy jesiennej zmierzy się z zespołem, który może przeskoczyć w tabeli. Dwa zwycięstwa na koniec rundy pewnie ustawiłyby piłkarzy z Praszki w bezpiecznej, górnej połowie tabeli. To byłby już wynik, jak na beniaminka, naprawdę przyzwoity.


A klasa, Grupa I, 13 kolejka

a_13

Ostatnia kolejka rundy jesiennej. Jak wygląda sytuacja w tej grupie A klasy? Z naszego punktu widzenia – kiepsko. Trzy ostatnie drużyny pochodzą z powiatu oleskiego, a w czołówce trudno wypatrywać naszych zespołów, królują drużyny kluczborskie. Najlepszy nasz zespół ze Strojca traci do pierwszego miejsca aż dziewięć punktów!

Kryzys przeżywa wiele naszych drużyn i tylko można mieć nadzieję, że przerwa zimowa okaże się dla nich zbawienna.


LKS Prosna Zdziechowice – LZS Rudniki

Niedziela, 10.11.2019, godz. 13.00


LKS Budowlani Strojec – LZS Żytniów

Niedziela, 10.11.2019, godz. 13.00


LZS Kościeliska – KS Iprime Bogacica

Sobota, 09.11.2019, godz. 13.00


LZS Ligota Oleska – GKS Widawa Wilków

Niedziela, 10.11.2019, godz. 13.00


LMKS Piast Gorzów Śląski – KS Stobrawa Ligota Dolna

Sobota, 09.11.2019, godz. 13.00


 A klasa, Grupa V, 13 kolejka

a_v_13

Start Dobrodzień to jedna z niewielu naszych drużyn, która w tym sezonie nie musi nosić zwieszonej głowy. Jest w czołówce i walczy o awans, który naszym zdaniem jest spokojnie w ich zasięgu. Kolejny krok trzeba postawić już w sobotę, gdzie “stolarze” podejmą u siebie jednego ze słabszych rywali.

KS Start Dobrodzień – LZS GKS Izbicko-Otmice

Sobota, 09.11.2019, godz. 13.00


B klasa, 11 kolejka

b_11

Porobiło nam się w B klasie. Trzy drużyny wyraźnie uciekają od peletonu, co bardzo nam się podoba. W ostatniej kolejce rundy jesiennej hit będzie tylko jeden: LZS Gronowice – LKS Przedmość. Z remisu w tym meczu może ucieszyć się LZS Radawie, o ile zdobędzie komplet punktów w Bugaju Nowym.

Wiosna w B klasie zapowiada się pasjonująco!

LZS Borki Wielkie – LZS Radłów

Niedziela, 10.11.2019, godz. 13.00


LZS Gronowice – LKS Przedmość

Sobota, 09.11.2019, godz. 13.00


LZS Albor Borki Małe – KS Bodzanowice

Niedziela, 10.11.2019, godz. 13.00


LZS Bugaj Nowy – LZS Radawie

Niedziela, 10.11.2019, godz. 13.00


LZS Stobrawa Wachowice – LZS Zębowice

Niedziela, 10.11.2019, godz. 13.00


Damian Pietruska

Tabele pilkaopolska.pl

 Zdjęcie główne Mirosław Dedyk

Podziel się